Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dobrać subwoofer do wzmacniacza ROTEL RA-611?

michalxx55 11 Kwi 2012 19:12 1827 4
  • #1 11 Kwi 2012 19:12
    michalxx55
    Poziom 7  

Witam mama parę pytań odnośnie głośników i wzmacniacza.
    Mam wzmacniacz
    ROTEL RA-611
    voltage: AC 100. 120. 220. 240 volt
    Cycle: 50/60 Hz
    Power: Max 150 watt
    A quality product of Roland
    Electronics CO.. LTD
    oraz głośnik niskotonowy 120W pod niego podpięty.
    Planuje dokupić sobie jeszcze tubę lub skrzynię basową tylko nie wiem ile watt mogę podpiąć pod ten wzmacniacz.
    Co się stanie jeśli podepnę pod wzmacniacz np.1000W lub mniej?
    Jeżeli bym kupił samochodową tubę basową wraz z wbudowanym wzmacniaczem to jak to podpiąć w domu?
    Bardzo proszę o dobre odpowiedzi pozdrawiam michalxx55

0 4
  • #2 11 Kwi 2012 19:44
    michalxx55
    Poziom 7  

Dobra ale odpowiadaj na pytania, a co do tej twojej tuby to ok ale trochę zniszczona. Ja potrzebuje do domu a nie do samochodu :D

0
  • #3 11 Kwi 2012 20:00
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Panowie, to o czym mówicie to nie jest tuba - to jest zwykła obudowa BR z kształcie walca, czyli w sumie jedna z najgorszych możliwych, jeśli chodzi o kształt obudowy.

Co do pytań,

1. Dla wzmacniacza nie ma znaczenia jakiej mocy głośniki mu podłączysz, a jedynie jak go obciążysz impedancją.

2. Jeśli kupisz "tubę" czyli dudniący walec samochodowy, musiał być zrobić mu zasilanie 14,4V DC i działał by również w domu. Ale nie widzę najmniejszego sensu w takim rozwiązaniu.

Jeżeli dobrze widzę, Twój wzmacniacz ma moc 37W na kanał przy 4Ω oraz 30W dla 8Ω, tak więc nie ma co za wiele oczekiwać od niego.

0
  • #4 11 Kwi 2012 20:25
    michalxx55
    Poziom 7  

Dobra dzięki to tak żeby dobrze dudniało basem to ile watowy głośnik kupić żeby wzmacniacz dobrze ciągną.
    A jeszcze jedno w poprzednim pytaniu napisałem parametry wzmacniacza to co one oznaczają wytłumaczcie mi.

Dodano po 12 [minuty]:

Jeszcze jedno co to znaczy obciążyć wzmacniacz impedancją?

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    Kolega otrzymuje niniejszym miesiąc wolnego od pisania, aby zaczął się wreszcie wykazywać własną inicjatywą.
    Blokada pisania dla Autora i Kosz dla tematu.

0
  • #5 11 Kwi 2012 20:30
    wariato
    Poziom 43  

Potrzebujesz subwoofera do domu czy do auta ? Jeśli do domu to daruj sobie te kartonowe walce. Zainteresuj się używanymi subwooferami aktywnymi (z wbudowanym wzmacniaczem) do użytku domowego, ewentualnie jeśli budżet nie pozwoli to pasywnymi.
    Chyba że masz trochę zdolności manualnych i czasu to może chciałbyś wykonać taki sub samemu, własnymi rękoma.
    Jeśli znasz się na elektronice to i wzmacniacz do napędu tego subwoofera sam wykonasz.

0
  Szukaj w 5mln produktów