Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buczenie piorunochronu - co może być przyczyną?

blazejocd 11 Apr 2012 19:45 1659 3
    blazejocd
    Level 2  
    Co może być przyczyną buczenia (szybko wibrujący dźwięk) prawdopodobnie piorunochronów (odgromników) na kościele. Wyłączam głównym wyłącznikiem prąd w kościele, ale dalej buczy. Pod jednym z piorunochronów schodzącym już do ziemi buczenie jest bardzo wyraźne - aczkolwiek nie jednostajne: raz cichsze, po kilku minutach znowu głośne i wyraźne. Słychać to bardzo rzadko, ale są osoby, które pamiętają, że na przestrzeni kilku lat już się tak zdarzało. Dziękuję za pomoc. Bardzo interesuje mnie ta sprawa.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    blazejocd
    Level 2  
    Jest dosyć bezwietrznie, więc raczej nie to. Dźwięk jest najsilniejszy przy piorunochronach - a piorunochrony schodzą do ziemi w swojego rodzaju wnęce utworzonej ze ścian. Może następuje tam rezonacja jakichś dźwięków dochodzących znad Wisły... Po drugiej stronie kościoła przy odgromnikach nic takiego nie słychać. Lecz na szczycie wieży kościelnej dźwięk wyraźnie dochodzi znad dachu (tam nie ma żadnych wnęk ściennych).
    Chris_W

Level 38  
    To prawdopodobnie wiatr - bardzo często tak sobie gra... - mam to szczęście mieszkać na ostatnim piętrze bloku gdzie jest odgromówka i też przy wietrze mam nieliche zawodzenia z tego tytułu.
    U Ciebie jest to po prostu tak zrobione, że nawet przy minimalnym wietrze wibrują końcówki, a potem się niesie.