Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - formuła , potrzebne wsparcie

11 Apr 2012 20:30 1928 4
  • Level 10  
    Szanowni koledzy . Potrzebuję wsparcia przy stworzeniu formuły w formatowaniu warunkowym.Niestety jestem cienki w te klocki :( . W pracy dali mi zadanie ,jednak wiem iż nie podołam temu .Chodzi o formułe , która będzie zmieniała kolory i opisy w komórce w odniesieniu do podanej wcześniej daty .Założenia sa takie :
    - na siedem dni i wcześniej przed datą odbioru komórka podświetla sie na żółto z wpisem "PRZED TERMINEM"
    - po upływie powyższego terminu zmiana na kolor niebieski z wpisem " DO WYPŁATY"
    - po przekroczeniu terminu odbioru w przypadku nie zmienienia statusu ręcznie komórka podświetla sie na kolor czerwony z wpisem " PO TERMINIE"

w przypadku wpisu w komórkę komunikatu "WYPŁACONO" podświetla się na zielono i nie reaguje na inne odniesienia

Wiem że jest to skomplikowane , jednak chyba do osiągnięcia .Niestety ja jeszcze tego nie ogarniam , co prawda zamówiłem sobie jakąś mądrą książkę , jednak kiedy przyjdzie i kiedy ja to złapie nie wiem .Proszę o pomoc

Excel - formuła , potrzebne wsparcie

kolory w opisie trochę sie różnią od tych na obrazku .Obrazek robiony wcześniej . Bardzo proszę jeszcze raz o pomoc w was nadzieja i losy mojej pracy :D :D

Sama tabela plus jakieś podstawowe formuły nie sprawiły by problemu . Jednak pomysł urósł do rozmiarów które mnie przerastają .
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 10  
    Quote:
    [quote="Marcin230"]Wstaw plik Excela!

zicus wrote:
    przed datą odbioru

To samo co przedtem. Która to jest data? Chodzi o datę WYPŁATY?

tak mniej więcej o to chodzi .Tylko w momencie kiedy wpiszę komentarz w kolumnę status wypłaty , chciał bym aby kolumna status obligacji zmieniała się na kolor zielony .Wiem marudzę trochę jednak obiecuje poprawę i podciągnę swoje wiadomości

PLik dodałem
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 10  
    Dzięki wielkie .Teraz już będę wiedział .Jesteś nieoceniony