Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez źle pracuje na LPG

11 Kwi 2012 23:21 995 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich!
    Mój problem jest następujący:
    Kilka dni temu jechałem moim Polonezem(1.6 GLI jednopunktowy wtrysk) w trase(500km). Na stacji zalałem do pełna(60 litrów) zostało mi 30 i na innej stacji dolałem 30 litrów(do pełna) więc 30 litrów było z jednej stacji a 30 z drugiej. Po przejechaniu 250 km wszystko było w porządku. Gdy jechałem w drugą stronę Polonezik znacznie osłabł(oczywiście cały czas mowa o jeździe na gazie).Przy zjeżdżaniu z ronda( przy skręcaniu) szarpał, jak by na chwile odcięło dopływ gazu. Na miejsce zajechałem. Teraz też jeździ ale jest źle. W ogóle nie ma mocy, przerywa, rozpędze go do 90 i więcej ciężko.Na normalnych obrotach chodzi nierówno. Sprawa jest o tyle dziwna,że na benzynie chodzi jak szatan. Jakieś 4 miesiące temu wymieniłem reduktor firmy LOVATO i został ustawiony poprzez analizę komputerową. Świec, kabli i cewki również nie podejrzewam, bo szarpał by również na benzynie, a tak nie jest. Wiadomo, że benzyna jest bardziej kaloryczna od gazu, ale bez przesady. Podejrzewam,że może to być filtr gazu(wymieniany wraz z filtrem powietrza ok. 5 tyś km temu) Co o tym sądzicie?? Jaka może być przyczyna? Z góry dzięki za pomoc!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Filtr był wymieniany jakieś 5 tyś temu(około pół roku). Wlałem 2 razy po 20 litrów w tej stacji, w której zawsze leje(dobry gaz) i jest minimalnie lepiej ale nieduża różnica.
    Ale nie wiem czy przez filtr były by aż tak duże spadki mocy, a nie chce kupować nowych świec i kabli bo nie chce inwestować w to co jest(na 99%) dobre bo były by też problemy z benzyną, a jest wręcz przeciwnie.