Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3G Custom Firmware 4.2.1 8C148 Active!!

Skate46 12 Kwi 2012 00:25 5776 7
  • #1 12 Kwi 2012 00:25
    Skate46
    Poziom 10  

Witam!
    Oryginalny iOS nie da się zainstalować na tego iPhone 3G. Dlatego wgrywałem Jailbreak i śmigał lecz nie widział sieci.
    I podobno Custom firmware z baseband 6.15.00 powinien załatwić sprawę.
    No więc ładnie go wgrałem i teraz wyskakuje że jest włożona zła karta sim itd.
    Więc zapewne jest sim lock.
    I tutaj moje pytanie czy jest jakiś Custom Firmware 4.2.1 z baseband 6.15.00 z odblokowanym simlockiem.
    Jeżeli nie ma to prosiłbym o radę jak wybrnąć z tego problemu.
    Jeżeli to zły dział to bym prosił o przeniesienie i przepraszam jeżeli coś źle umieściłem lub napisałem.

• #2 12 Kwi 2012 02:43
    gabik001
    Poziom 36  

A po wgraniu CFW zainstalowałeś ultrasn0w w Cydii przed włożeniem karty SIM? Bo nie widzę tego kroku w opisie.

• #3 12 Kwi 2012 08:47
    ebry
    Poziom 30  

Ściągane CFW zdarzają się być uszkodzone. Ściągnij sn0wbreeze i sam zrób CFW, wgraj przez iTunes + Shift, następnie ultrasn0w z Cydii.

• #4 12 Kwi 2012 08:47
    Skate46
    Poziom 10  

Lecz jak mam wgrac ultrasnow gdy telefon jest nieaktywowany, tzn. Na ekranie iphone wyswietla informacja o podlaczeniu telefonu do itunes... A gdy ipek jest podłaczony do itunes to w itunes wyswiela sie informacja o blednej karcie sim. Telefon bez karty sim oczywiscie nie da sie aktywowac.
    A bez aktywowanego telefonu nie da rady wgrac ultrasnow.

Przepraszam za moja wypowiedz, za nie uzywanie polskich znakow lecz pisze z tabletu, a pisanie tu z polskimi znakami jest jednak uciazliwe.

Dziekuje moderatora za przeniesie tematu.

• #5 12 Kwi 2012 08:51
    ebry
    Poziom 30  

Twoje CFW nie jest aktywowane. Alternatywnie możesz zrobić Jailbreak raz jeszcze poprzez redns0w, wtedy twój ipek się aktywuje. Albo zrób jak napisałem wyżej.

• #6 14 Kwi 2012 19:12
    Skate46
    Poziom 10  

Witam!
    Chciałbym dalej kontynuować ten temat ponieważ pożyczyłem od kolegi kartę orange ( na tą kartę był simlock ) no i telefon aktywowałem.
    I teraz chciałbym ściągnąć z niego simlocka lecz po starcie Cydii od razu ona się wyłącza.
    I nie mam jak zainstalować Ultrasnow.
    Próbowałem zrobić Just Boot ale przy oprogramowaniu Custom chyba się nie da.
    Bo gdy redsnow prosi mnie o podanie oprogramowania to gdy podaje custom to pisze że redsnow nie obsługuje tego oprogramowania. A gdy podam oryginalne to telefon zawiesza się na ananasie :P (ekran startowy).
    Próbowałem zrobić również sam firmware custom przez breezesnow i zrobiłem go ładnie z basebandem lecz przy instalowaniu go za pomocą itunes wyskakuje błąd 1600.

• #7 14 Kwi 2012 20:44
    ebry
    Poziom 30  

Zrób CFW 4.2.1 przez sn0wbreeze v2.9.3. Błąd 1600 wynika z tego, że nie wprowadziłeś iPhona w Custome DFU. Po zrobieniu CFW sn0wbreeze pomoże ci to zrobić, jeżeli nie, to ściągnij iReb. Dzięki iReb wprowadź go w Custome DFU i wrzuć wcześniej zrobione CFW 4.2.1 prze iTunes + shift. CFW będzie już aktywowane, z JB i zainstalowaną Cydią. Nie kombinuj innych rzeczy, to co napisałem pomogło wielu osobom na forum i twojego iPhona też postawi na nogi.
    Co do simlocka to po wgraniu CFW sprawdź jaki masz baseband i daj znać, będziemy działać dalej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME