Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra 1.0 K11 Nie chce odpalić.

dawcali 12 Apr 2012 00:54 8826 4
    dawcali
    Level 9  
    Witam wszystkich. Wczoraj kupiłem Nissana Micre z 1996r. poj.1000cm3. Gdy kupowałem auto normalnie odpalało itd. Wybrałem się dziś z rodziną na zakupy, ale już nie udało mi się wrócić. Micra nie chciała odpalić. Po zaholowaniu do domu wziąłem się za szukanie przyczyny. Rozrusznik kręci. Na zaciąg też nie chciała odpalić. Okazało się że nie ma iskry i nie słychać pompki paliwa. Co może być tego przyczyną i jak ewentualnie moge usunąć usterke. Jeżeli to coś pomoże to auto jest wyposażone w immobilaizer ale nie w kluczyku tylko w dodatkowym pilocie. Ma też centralny zamek z alarmem też w osobnym pilocie. Prosze o pomoc i z góry dziękuje.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Czy fabryczny pilot prawidłowo zamyka/otwiera drzwi i steruje fabryczną blokadą (LED) ?
    Co to za dodatkowy alarm? Ma podłączoną blokadę zapłonu?
    Co już sprawdziłeś/wyeliminowałeś?
    dawcali
    Level 9  
    Fabrycznego alarmu niema. Chyba że się pomyliłem i to jest właśnie fabryczny alarm, ale wątpie ponieważ działa on tylko na przednie drzwi. Pilot do tego alarmu ma 4 przyciski. Drzwi się normalnie zamykają otwierają tylko wcześniej towarzyszył zamknięciu sygnał dźwiękowy, a teraz tego nie ma. Powiem szczerze że nie wiem gdzie szukać przyczyny, bo nie za bardzo się znam na elektronice. Zauważyłem też że kontrolka od immo po przekręceniu kluczyka na zapłon się nie świeci.
    msepl
    Level 25  
    Co Ci działa tylko na przednie drzwi ?
    Zdjęcie pilota by się przydało ale skoro 4 przyciski to z góry można powiedzieć że chińczyk.
    Najlepiej było by odszukać centralkę. Łatwo odszukać. Jak naciśniesz pilota to powinno byś słychać klikanie przekaźników.
    Reszta to tylko zablokowanie możliwego rozcięcia.
    Markov65
    Level 12  
    msepl wrote:
    Co Ci działa tylko na przednie drzwi ?

Podejrzewam, ze alarm działa tylko na przednie drzwi, gdyż K11 nie ma fabrycznie czujników/włączników drzwiowych w tylnych drzwiach/słupkach. Można było je dołożyć, lub oprzeć tył na UD.

msepl wrote:
    skoro 4 przyciski to z góry można powiedzieć że chińczyk

Może teraz - kiedyś CODEALARM miały zaawansowane modele z 4 przyciskowymi pilotami a były made in USA! Nie ma co wydawać sądów na wyrost.
    Nissan Micra 1.0 K11 Nie chce odpalić.

Dodano po 16 [minuty]:

dawcali wrote:
    auto jest wyposażone w immobilaizer ale nie w kluczyku tylko w dodatkowym pilocie. Ma też centralny zamek z alarmem też w osobnym pilocie.

Jak mozesz daj fotki tych pilotów - bo tak to wróżenie z fusów...