Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana sczotek w rozruszniku Xsary, silnik TU5JP4.

12 Kwi 2012 08:11 3249 3
  • Poziom 39  
    Z racji, że informacji bezpośrednio nie znalazłem a będę miał niewiele czasu na działanie pozwolę sobie na to pytanie. Wygląda na to, że szczotki zawieszają się lub zużyte. Dawno temu wyciągałem rozrusznik i zapisałem, że jest to coś takiego: VALEO 12 V, 7D4 0462DK, D6G3. Różne dokumentacje nie potwierdzają tego zapisu. Pamiętam, że szczotki osiowe i komutator tarczowy. I moje pytanie do fachowców to jakie szczotki nabyć oraz, czy ich wymiana wymaga bardzo specjalizowanego wyposażenia? Ostatnio dysponuję warunkami jako tako wyposażonego garażu dorywczo.
    Okazuje się, że owszem coś znalazłem, ale o szczotkach brak informacji.
    Już lepiej. Czyli zgrzewanie. Jak dotychczas w Warszawie i okolcy nie znalazłem. Zreszto sprzedwcy uparcie szukają w modelu samochopdu a nie rozrusznika. Może jescze dalsza podpowiedź?
  • e-miernikie-mierniki
  • spec od auto-elektro

To szukaj PSX 169-1704 to to samo.P
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 40  
    Fajnie tylko szczotki baardz rzadko się zawieszają, szybciej dochodzi do przerwy na komutatorze, polecam wymienić cały rozrusznik, firmy które regenerują mają w dobrych cenach.
  • Poziom 39  
    Dziękuję za odzew. Udało się nabyć owe szczotki nawet w przystępnej cenie. Akcja demontażu, rozbiórka i rozczarowanie. Szczotki w dobrym stanie i oczywiście poprawnie pracują. Po złożeniu testy rozrusznika i wszystko w idealnym porządku. Montaż, dwa uruchomienia ładnie-idealnie. Ale już trzeci przypadek powtórka z historii. Sprawdzanie wszystkich możliwych elementów instalacji elektrycznej daje znów pozytywny wynik a rozrusznik nie kręci. Dalsza weryfikacja doprowadza do elektromagnesu (niestety nie łączy). Kolejna akcje demontażowa, pomiary na elektromagnesie i wychodzi, że połączenie następuje przy krańcowym położeniu rdzenia, czyli czasem nie następuje. Ponieważ walczę w sobotę i pora lekko popołudniowa zaradzam zastosowaniem podkładki gumowej grubości ok 1,5 mm na dno wgłębienia w rdzeniu. I sukces.
    A co do ofert to bywa różnie (szczególnie, kiedy jesteś w potrzebie). Pewna firma zażyczyła sobie za regenerację rozrusznika 450 PLN. Inna za szczotki 118 PLN. Używki ale w wydaniu D6RH.. 60-80 PLN. Jeszcze sprawdzę ceny nowych urządzeń, ponieważ zakładam, że zagadnienie należy rozwiązać w lepszym stylu..
    I na usprawiedliwienie swoich działań dopowiem, że objawy były charakterystyczne dol braku łączenia na szczotkach m. in. rozrusznika zaczynał działać po opukaniu.