Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ do pomiaru zużycia energii z interfejsem SPI

ghost666 12 Kwi 2012 09:09 1201 0
  • Układ do pomiaru zużycia energii z interfejsem SPIFirma Microchip wprowadza do produkcji nowy układ służący do pomiaru zużycia energii w licznikach prądu elektrycznego The MCP3909 jest zintegrowanym rozwiązaniem do monitorowania zużycia prądu, spełniającym międzynarodową normę IEC 62053. Miernik ten wyposażony jest w analogowe wyjście częstotliwościowe, gdzie generowane są impulsy o częstotliwości proporcjonalnej do rzeczywistego średniego zużycia prądu oraz w cyfrowy interfejs SPI pozwalający na dostęp do przetworników ADC znajdujących się w strukturze oraz do danych wyjściowych z układu mnożącego (obliczającego moc).

    W układzie MCP3909 zintegrowane są dwa 16-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe z programowalnym wzmocnieniem, od 1 do 16 razy. Pozwala to na szeroki zakres mierzonych prądów i napięć. Dane wyjściowe podawane są z częstotliwością 14kHz i rozdzielczością 16 bitów dla wyjść bezpośrednio z ADC i 20 bitów dla wyjścia układu mnożącego. Miernik ten posiada wbudowany stabilizator napięcia odniesienia i niezwykle małym dryfcie termicznym 15 ppm/°C.

    Układ produkowany jest w obudowie SSOP o 24 wyprowadzeniach. Producent wycenił go na $1,40/szt. przy zakupie powyżej 5000 sztuk.
    Źródła:
    http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en520376