Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Starego LASKOMEX UNIFON LF-3 na URMET 1140/41

12 Kwi 2012 12:09 6457 8
  • Poziom 11  
    Witam,:)
    Po remoncie mieszkania chciałbym wymienić domofon, w mieszkaniu zainstalowany jest LASKOMEX UNIFON LF-3, a chciałbym wymienić go na URMET 1140/41.
    Część połączeń już porobiłem,
    w starym domofonie dochodzi 5 przewodów.
    zworka w URMECIE przcięta,
    i wszystko mi działa.... ale.... bardzo słabo (prawie w ogóle) nie słychać przez mikrofon, osobę dzwoniącą słychać bardzo dobrze, domofon dzwoni, drzwi się otwierają. Odkładając słuchawkę sprzęga się mikrofon, czyli działa, ale na to mam już patent ( potencjometr w torze mikrofonu:).
    Nie wiem czy dobrze podłączyłem w URMECIE zacisk CA, bo pod zacik 10 i 9 podłączony jest przycisk otwierania, z 10 jest zwarta z CA, ponieważ w starym domofonie było podobnie (zdjęcie), zacisk 4 i 5 były zwarte.
    dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    Wymiana Starego LASKOMEX UNIFON LF-3 na URMET 1140/41
  • Pomocny dla użytkowników
    zbyniob napisał:

Nie wiem czy dobrze podłączyłem w URMECIE zacisk CA, bo pod zacik 10 i 9 podłączony jest przycisk otwierania, z 10 jest zwarta z CA, ponieważ w starym domofonie było podobnie (zdjęcie), zacisk 4 i 5 były zwarte.

CA - wywołanie w unifonie Urmet.
    1 - wywołanie w unifonie Laskomex.

W starym unifonie masz:

biały - wywołanie
    brązowy - słuchawka
    zielony - mikrofon
    niebieski - masa+ masa zaczepu
    szary - zaczep

W nowym unifonie masz:

1 - słuchawka = brązowy
    CA - wywołanie = biały
    2 - mikrofon = zielony
    6 i 10 - masa i masa zaczepu (mostek na druku) = niebieski
    9 - zaczep = szary
  • Poziom 11  
    Niestety, takie połączenie nie działa, slychać w słuchawce, ale mikrofon nie działa w ogóle, i działa elektromagnes. przy zworce zwartej lub rozwartej. i coś buczy w słuchawce :)
    pozdraiwam
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o domofon,to zajmujemy się czymś takim,więc moge pomóc. LASKOMEX UNIFON LF-3 to faktycznie stary model,warto go zmienić na nowszy.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Wszystko rozłącz i połącz jeszcze raz tak jak podał kol. Zybex zworka musi być jaśli Przeciołeś to drutem 6 i 10
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 11  
    tak podłączyłem, zworka przecięta, 6 i 10 zwarte,
    zamek się otwiera, slychać wszystko co dzieje się na dole, domofon dzowni,
    lecz bardzo słabo mnie słychać przez domofon, można powiedzieć że w ogóle,
    mikrofon mogę wykluczyć bo na próbę podłączyłem drugą słuchawkę z domofonu z drugiego mieszkania, do tego pojawiło się buczenie w słuchawce,
    pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Najlepiej zrób zdjęcia twojego podłączenia, bo to co piszesz jest niemal niemożliwe.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Jakie Masz napięcie na linii mikrofonowej?
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 11  
    witam,
    wszystko juz zrobione i działa, kolega ZYBEX miał racje,
    okazało się że przewód dochodzący do mieszkania obtarł się koło drzwi wejściowych :) i niektóre przewody się zwierały:)
    uciąłem, dolutowałem nowy przewód i ruszyło....
    dziękuję za pomoc i przepraszam za zwłokę....
    pzodrowionka