Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór nowego telewizora spośród dwóch modeli.

12 Kwi 2012 17:26 1939 13
  • Poziom 2  
    Witam przymierzam się do kupna telewizora , mam na oku dwa modele : Sony KDL40EX520 oraz Samsung UE40D5500 , który może okazać sie lepszy? a jeżeli nie ten to może inny w podobnej barierze cenowej?
  • Poziom 19  
    Witam.
    Zależy czego oczekujesz od telewizora. EX520 zapewni moim zdaniem lepszy obraz dzięki X-Reality i to na niego bym postawił. Samsung oferuje jednak większą multimedialność.
  • Poziom 2  
    jeżeli chodzi o sam wygląd to moim zdaniem ładniejszy Samsung , ale nie na tym głównie mi zależy, a co masz na mysli pod słowem "multimedialność" , bo chyba oba moją np internet tv
  • Poziom 19  
    Pisząc "multimedialność" miałem na myśli ilość odtwarzanych formatów przez USB oraz trochę większy zasób funkcji internetowych, mimo to postawiłbym jednak na Sony, gdyż tak jak już pisałem - obraz na nim będzie ładniejszy :)
  • Poziom 31  
    Sprawdź w Google "Samsung Smart TV".
    Ilość darmowych filmów ,seriali TV, aplikacji internetowych jest naprawdę imponująca.
    W tym modelu Samsunga, mimo iż nie ma tego w specyfikacji, można uruchomić nagrywanie na HDD.
    Obraz porównaj z Sony najlepiej w jakimś sklepie.
    Nie sądzę, aby różnica w obrazie była rzeczywiście tak duża.
  • Moderator
    Podaj warunki i oczekiwania. Po to dałem Ci wcześniejszy link. Inaczej będziemy jeszcze tydzień dyskutowali o niczym.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5m x 4m
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 m
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?1-4
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost , małe kąty
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
    6.Jak słońce świeci w pokoju ? od połodniowej strony ,telewizor w rogu płd-wsch
    7.Jaki masz obecnie telewizor ? kineskopowy 21 cali
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz i dzwiek, usb, internet tv
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy naziemny, cyfrowy polsat
    10.Jakie urządzenia ? dekoder, xbox 360
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie jestem zdecydowany ale raczej matowa chyba
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport muzyka filmy
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak 2-3
    16.Preferencje co do marki ? sony , samsung może inny
    17.Preferencje co do wielkości ?37-42
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? tzw smużenie słaby dzwięk
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi być3D
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Ten pierwszy Panasonic jak dla mnie za duży ,drugi 42 calowy jest ok tylko to chyba starszy model i pewnie trudniej dostępny.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Od czasu jak z Philipsa została nazwa i wszystko jest bezczelnie made in china to jednak bym się bał.
  • Poziom 1