Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przycinanie klawiatury USB

12 Kwi 2012 18:17 1495 9
  • Poziom 18  
    Witam

Mam mam następujący problem. Mam w kompie płytę P8Z68V/PRO-GEN3 i do tego klawiaturę bezprzewodową A4-Tech GR-86. Niestety mam z tym zestawem następujący problem. W czasie poruszania myszką wskaźnik myszki co pewien czas zatrzymują się, a po chwili jak rusza myszką pojawia się w innej części ekranu. Myślałem, że to zepsuta myszka, ale w innym komputerze działa bez zarzutu. Co więcej klawiatura nie przycina się. Próbowałem różnych ustawień szybkości myszki, ale efekt jest ten sam. Podłączałem odbiornik do różnych portów, ale to również nie przyniosło oczekiwanych skutków, podobnie zachowuje się inna myszka bezprzewodowa. Próbowałem różnych ustawień BIOS, fleszowania Biosu, ale nic nie pomaga. Czy ktoś się z taką usterką spotkał i czy da się to jakoś skonfigurować, żeby nie przycinało myszy?

Pracuję na Windows7, klawiaturę w innym kompie również testowałem na Win7.

Jeżeli ktoś spotkał się już z czymś takim to proszę o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Amilozych napisał:
    Mam komputer z podłączonym dyskiem przez ide.Jak nie łączy któryś ze styków w tej tasiemce 80 przewodowej to tak się zachowuje mysz. Ponowne podłączenie tasiemki powinno rozwiązać problem.
    Ponowne wgranie windowsa też.

Ponowne wgranie Windowsa rozwiązuje zazwyczaj 99% problemów związanych z systemem... jednak to nie jest rozwiązanie problemu a jego ominięcie. Polecałbym przeinstalowanie sterowników, ew. wymianę baterii, odpięcie od huba USB (o ile istnieje ofc.)
  • Poziom 18  
    Niestety reinstalacja systemu nie rozwiązała problemu. Macie jakieś inne pomysły?
  • Poziom 19  
    Na przyszłość nie reinstaluj jeżeli nie masz pewności że to nie pomoże...
    zastosowałeś się do porad powyżej? sterowniki instalujesz skąd?
  • Poziom 43  
    A4 z jakości nie słynie, widocznie zestaw jest słabo izolowany i czuły na zakłócenia które są w otoczeniu twego PC.

Podaj całą specyfikację z PSU włącznie.
  • Poziom 19  
    Nie no trzeba przyznać że myszki z A4 są na dobrym poziomie i mogą rywalizować z nie jednym Logitechem...

Mam kolejną myszkę z A4 i nie mogę narzekać...poprzednia została wymieniona tylko przez to że mój kuzyn dla zabawy wyrwał z niej przewód, a tak była nie zawodna
  • Poziom 19  
    Jeżeli kolegi myszka jest przewodowa, to może przewód jest gdzieś uszkodzony w środku i przerywa?
  • Poziom 43  
    O czym wy piszecie, jakie kable? Czytacie co Autor napisał??
    Wieniu napisał:
    klawiaturę bezprzewodową A4-Tech GR-86

Mowa o bezprzewodowych.
  • Poziom 18  
    Sterowniki instalowałem z załączonej płyty instalacyjnej, później próbowałem sterowników ze strony producenta, szukałem również na stronach Intela.

Mysz jest bezprzewodowa, a mam jeszcze dwie inne bezprzewodowe myszki A4Tech i na ich pracę nie narzekam (w innych komputerach), więc nie zgadzam się z opinią, że są słabej jakości. Poza tym cały zestaw klawiatura + mysz testowałem również na innym komputerze, w sąsiedztwie jeszcze większej ilości urządzeń zakłócających i nie sprawiała problemów.

Co do reinstalacji systemu, skąd możesz wiedzieć przed jej zrobieniem, że nie pomoże, biorąc pod uwagę, że każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o komputerach wie, że dużo usterek wynika z krzaczącego systemu operacyjnego.