Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP11 B23 nie grzeje wody.

12 Kwi 2012 18:21 4353 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Tematy pokrewne przeczytałem, rozwiązania nie ma.
    Baterie - nowe
    Gaz jest.
    Woda jest.

Piecyk do podgrzewania wody w wannie i do kranu w kuchni - ale to chyba najmniej ważne.

Co się dzieje.
    Otóż ja go włączę to po chwili redukuje siłę wody w kranie, zdjąłem front to powiem więcej. Palnik, ten po środku się zapala, zielona dioda miga (słabo, ale miga) słychać takie terkotanie - czy jak to nazwać. Klekot ? w każdym razie szybko klekocze.

Po chwili palnik się wyłącza. Klekotanie też się wyłącza. A ja mam w perspektywie lodowatą wodę....

Ma któryś z kolegów jakąś sugestię ? Co mogło paść ?
    Wiem, wiem najlepiej zadzwonić do serwisu producenta, ale póki co wolę tutaj kolegów popytać.
  • Poziom 11  
    Najprostszym sposobem żeby się dostać do elektrody jonizującej jest demontaż nagrzewnicy ? Jest na szybko złączki - tak to się chyba nazywa...

Dobrze myślę ? Bo chyba tylko tak można dobrać się do tej elektrody bez ruszania części gazowej ?

Taką elektrodę da się kupić bez korzystania z serwisanta ? Pytam, bo jakby czyszczenie nie pomogło.....

I póki co dziękuję ślicznie za pomoc już okazaną - bo dopiero jutro wezmę się za brzydala - praca po nocy to nie praca :)
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Wystarczy odkręciś 2 czarne śrubki przy pilocie (świeczce) i wyciągnąć. Przeczyść delikatnie jonizację i skręć wszystko razem. Nie zapomnij wyłączyć piecyka przed tym czyszczeniem i zamknąć zaworu gazu.
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    freeland napisał:
    Najprostszym ... sposobem można dobrać się do tej elektrody bez ruszania części gazowej...

Odkręcić 2 wkręty mocujące ją do palnika.
  • Poziom 11  
    Koledzy, dziękuję ślicznie.
    Przeczyszczenie elektrody jonizacyjnej załatwiło sprawę.

Ikonki pomógł kliknięte u obu Kolegów

Raz jeszcze dziękuję.