Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowarka Makita DC1804T -nie ładuje bateri pomimo że sygnalizuje diodą takowy p

holuzniak 12 Apr 2012 18:34 10653 6
    holuzniak
    Level 8  
    Witam, jestem posiadaczem wkrętarki Makita 6223D. Mam następujący problem:kupiłem do niej nową oryginalną baterię 1222 12V 2.0Ah Ni-Cd, myśląc, że stara jest wyeksploatowana. Po włożeniu nowej baterii do ładowarki świeci się dioda pulsując przemiennie zielono-czerwonym światłem identycznie jak ładując w starą baterię. Po upływie ok. 24h dioda miga nadal zielono-czerwonym światłem. Wyciągnąłem nową baterię z ładowarki włożyłem do wkrętarki i okazuję się, że wkrętarka pracuje tak samo jak na starej baterii, tzn. ok. 15s i zatrzymuje się. Wziąłem starą baterię podłączyłem do prostownika 0.8A na ok. 2 min. i okazuję się, że wkrętarka pracuje kilkakrotnie dłużej. Moje pytanie jest następujące: gdzie jest problem i jak go pozbyć się w miarę prostym sposobem?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Zygaqra
    Level 34  
    Dlaczego nie czytasz instrukcji obsługi ładowarki? Na pewno jest wyjaśniony komunikat wysyłany przez diody.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Proszę poprawić temat zgodnie z zasadami forum/ określić problem!
    holuzniak
    Level 8  
    Zapomniałem dodać, że nie posiadam instrukcji ,opis na ładowarce jest przedstawiony graficznie i migająca zielono-czerwono dioda oznacza proces ładowania a zaświecenie się jej kolorem zielonym to bateria naładowana w 100% tylko że w mojej ładowarce nigdy się nie zaświeca zielonym kolorem bez względu na czas ładowania nowej bądź starej baterii
    dzimi
    Moderator
    Proponuję sprawdzić czy z ładowarki wychodzi jakiekolwiek napięcie do ładowania akumulatorka oraz czy po włożeniu do ładowanie napięcie to nie spada.
    kkknc
    Level 43  
    Pulsująca na przemian dioda nie swiadczy oczasem o uszkodzonej baterii, a nie ładowaniu? Ta nowa to ze sklepu czy leżak magazynowy z allegro?
    holuzniak
    Level 8  
    Nowa bateria jest ze sklepu a napięcie podczas ładowania jej z 8.7V po 15 minutach wzrosło do 11.63V i nadal rośnie