Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowarka Makita DC1804T -nie ładuje bateri pomimo że sygnalizuje diodą takowy p

holuzniak 12 Apr 2012 18:34 11139 6
    holuzniak
    Level 9  
    Witam, jestem posiadaczem wkrętarki Makita 6223D. Mam następujący problem:kupiłem do niej nową oryginalną baterię 1222 12V 2.0Ah Ni-Cd, myśląc, że stara jest wyeksploatowana. Po włożeniu nowej baterii do ładowarki świeci się dioda pulsując przemiennie zielono-czerwonym światłem identycznie jak ładując w starą baterię. Po upływie ok. 24h dioda miga nadal zielono-czerwonym światłem. Wyciągnąłem nową baterię z ładowarki włożyłem do wkrętarki i okazuję się, że wkrętarka pracuje tak samo jak na starej baterii, tzn. ok. 15s i zatrzymuje się. Wziąłem starą baterię podłączyłem do prostownika 0.8A na ok. 2 min. i okazuję się, że wkrętarka pracuje kilkakrotnie dłużej. Moje pytanie jest następujące: gdzie jest problem i jak go pozbyć się w miarę prostym sposobem?
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Proszę poprawić temat zgodnie z zasadami forum/ określić problem!
    holuzniak
    Level 9  
    Zapomniałem dodać, że nie posiadam instrukcji ,opis na ładowarce jest przedstawiony graficznie i migająca zielono-czerwono dioda oznacza proces ładowania a zaświecenie się jej kolorem zielonym to bateria naładowana w 100% tylko że w mojej ładowarce nigdy się nie zaświeca zielonym kolorem bez względu na czas ładowania nowej bądź starej baterii
    dzimi
    Moderator
    Proponuję sprawdzić czy z ładowarki wychodzi jakiekolwiek napięcie do ładowania akumulatorka oraz czy po włożeniu do ładowanie napięcie to nie spada.
    kkknc
    Level 43  
    Pulsująca na przemian dioda nie swiadczy oczasem o uszkodzonej baterii, a nie ładowaniu? Ta nowa to ze sklepu czy leżak magazynowy z allegro?
    holuzniak
    Level 9  
    Nowa bateria jest ze sklepu a napięcie podczas ładowania jej z 8.7V po 15 minutach wzrosło do 11.63V i nadal rośnie