Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Ciao 18/24i - nie grzeje c. o.

_Anton_ 12 Apr 2012 18:47 3613 6
 • #1
  _Anton_
  Level 9  
  Witam serdecznie. Znów mam problem z piecem u rodziców. Model pieca jak w temacie. A problem polega na tym że po tym jak wyłączyli pewnego dnia wodę na pare godzin to po kilku dniach, kiedy mama chciała uruchomić ogrzewanie, grzejniki nie grzały się. Wcześniej piec był ustawiony tylko na grzanie wody. Mama przestawiła go na grzanie co + cwu po czym ustawiła temprature na termostacie. Termostat pokazywał że piec się załączył do grzania co, jednak w rzeczywistości nie było reakcji. Po oględzinach ustaliłem że wszystkie czujniki są sprawne. Zauważyłem jednak że kiedy odłącze termostat od pieca i zmostkuje jego wtyki przy piecu to ogrzewanie załącza się i grzejniki grzeją bez zarzutu. Jednak piec grzeje bez przerwy i przestaje tylko po odłączeniu mostka. Czy wie ktoś o co morze chodzić? Z góry dzięki za odp:)
 • #2
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  _Anton_ wrote:
  Zauważyłem jednak że kiedy odłącze termostat od pieca i zmostkuje jego wtyki przy piecu to ogrzewanie załącza się i grzejniki grzeją bez zarzutu. Jednak piec grzeje bez przerwy i przestaje tylko po odłączeniu mostka. Czy wie ktoś o co morze chodzić? Z góry dzięki za odp:)


  Właśnie w pytaniu masz odpowiedź :) Regulator
 • #3
  _Anton_
  Level 9  
  Hehe:) No w sumie tak. Ale co dokładnie mogło nawalić? Poprostu może coś małego da się w nim wymienić tak żeby nowego nie kupować. No i jak napewno sprawdzić czy to ten programator?
 • #5
  -west
  Heating systems specialist
  _Anton_ wrote:
  Ale co dokładnie mogło nawalić?
  Może zacznij od baterii.
 • #6
  _Anton_
  Level 9  
  Hehe:D Baterie sprawdziłem:) Oki, podłącze inny sprawny programator i zobaczymy czy będzie działać:) Napisze co i jak kiedy już to ogarne:) Dzięki za rady:)
 • #7
  _Anton_
  Level 9  
  Sprawa rozwiązana:) okazało się że przewód łączący programator z piecem był przerwany:):) Banalna sprawa, aż mi głupio że od tego nie zacząłem:) Dzięki za rady!