Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 64bit, nie można uruchomić, pętla narzędzia naprawiania systemu

x X x 12 Apr 2012 22:11 13841 41
    x X x
    Level 13  
    Witam.

Mam poważny problem z moim komputerem i mam nadzieję, że będzie ktoś w stanie mi pomóc i uchroni mnie przed formatem.

Komputer to msi fx600. Zainstalowalem niedawno win7 w wersji 64 bit, ponieważ dolozylem do niego 4gb pamięci ram. Wszystko działało względnie sprawnie aż do dziś, kiedy to system wywalił bluescreena z informacją o niepoprawnych informacjach o systemie (nie pamietam już dokładnie) i zrestartowal się.

Aktualnie przy każdej próbie uruchomienia (nieważne czy normalnie czy w trybie awaryjnym) w jakąś sekundę, dwie po ukazaniu się ekranu ładowania systemu odpala się narzędzie do naprawy systemu, które naturalnie nie radzi sobie z powstałym problemem. Pozostaje restart i tak w kółko.

Nie pomaga chkdsk f r, próbowałem tez podmienic rejest ręcznie wg pewnej instrukcji znalezionej w sieci, tez nie pomogło (podobno to błędy rejestru są tego przyczyna). Dodam, ze korzystam z oprogramowania norton 360 w najnowszej odslonie, wykonywane bylo kilka razy optymalizacja komputera, wiec moze on cos namieszal. Przywracanie systemu nie może zostać wykonane ponieważ nie jest aktywna ochrona systemu na dysku systemowym, nie da się jej włączyć poleceniem net start vss. Mógł tez paść dysk bo chkdsk wylapuje kilka błędów z klastrami i nieczytelnymi plikami, ale mam nadzieje, ze to nie to.

Nie wiem co dalej. Czy jest ktoś w stanie mi pomoc?
    artaa
    Level 43  
    To nagraj sobie PartedMagic, drugi link.
    x X x
    Level 13  
    A czy na Hirens boot cd w wersji v9.3 znajdę pomocny program?
    x X x
    Level 13  
    Spróbuje Hdat2 4.5.3.

Na samym początku wywala mi informacje o jakichś błędach, na razie nic wiecej nie wiem, przeskanuje go do końca. Ale checkdisk tez znalaz mi 4 pliki których nie mógł odczytać właśnie na początku skanowania.

Program wykrył 6 bad sektorów ale nic szczególnego o nic nie napisał. Była w nim opcja skanowania i naprawy ale był to zbyt długotrwały proces więc nie robiłem tego. Pózniej wrzucę zdjęcie.

Znalazłem program od WD, jeszcze nim przeskanuje, a pózniej poleconym programem.

Czy bad sektory w ogóle da się naprawić czy pozostają mi przywileje gwarancji?

Edit:

Pobawilem się trochę Hirensem, był tam program WD do dysków. Odpalilem, dysk został przeskanowany i wg programu problemy zostały usunięte.

Mam teraz problem iż przy uruchamiania systemu pojawia się komunikat "A disk read error occurred ...". W pierwszym oknie opcji naprawy systemu nie wyswietla sie zaden system operacyjny. Narzedzie do naprawy systemu nic nie wyszukuje. W cmd moge normalnie wejsc na partycje sytemowa, nie moge wejsc na partycje zastzezona przez system "wolumin nie zawiera rozpoznawanego systemu plikow". Sfc scannow nie mozna wylonac na systemowym ponieważ "istnieje oczekujaca naprawa systemu, ktorej ukonczenie wymaga ponownego rozruchu. ... ". Chkdsk nie pomógł dotąd, tak samo naprawa mbr czy boot.
    x X x
    Level 13  
    Przeszukałem sporo zasobów internetu i nie znalazłem rozwiązania. Skanuję teraz checkdiskiem jeszcze drugą partycję (czego wcześniej nie robiłem) - może to zdoła mi pomóc.

Jeśli to nie pomoże do dzisiejszego wieczora postaram się ogarnąć tego PartedMagic.
    artaa
    Level 43  
    Ehh, nie miałeś nic skanować, tylko wstawić obrazek SMART...
    Użyj jednak PartedMagic, zrób dobre zdjęcie i wstaw.
    x X x
    Level 13  
    Skanowania mogło by coś zmienić w wyniku?

Co konkretnie wykonać w tym programie?
    artaa
    Level 43  
    artaa wrote:
    tylko wstawić obrazek SMART...
    Użyj jednak PartedMagic, zrób dobre zdjęcie i wstaw

Wstawić w końcu obrazek SMART tego HDD.
    x X x
    Level 13  
    Co to znaczy "źle traktowany" w tym wypadku? Jeśli jest uszkodzony na tyle, aby nie dało się skutecznie wyeliminować wad (na przyszłość) to może nie będę się bawił tylko po prostu oddam go na gwarancji?
    x X x
    Level 13  
    Hmm a to ciekawe, bo dam sobie rękę uciąć, że komputer NIGDY jakoś drastycznie nie upadł (raz tylko upadł mi w torbie z wysokości hmm pół metra na twarde podłoże, ale było to kawał czasu temu i żadnych nagłych konsekwencji przy tym nie było), ani żeby jakieś przeciążenia były drastyczne, też wątpie.

No nic, postaram się wykonać podane przez Ciebie procedury w niedługim czasie.
    artaa
    Level 43  
    Wystarczy czasem, mieć nerwowe kolana lub palce ;-)
    i stukać w laptopa.
    x X x
    Level 13  
    No z tym stukaniem to się zgodzę, bo czasem sobie postukam do rytmu muzyki, ale żeby aż tak wysokie odstępstwa od normy? Czy z tego logu smart coś jeszcze poza tym wynika niepokojącego?

Przy okazji czy w moim aktualnym przypadku istnieje jakiś skuteczny sposób na dokładne skopiowanie partycji i danych z dysku na inny, zewnętrzny dysk, najlepiej na urządzenie zewnętrzne USB? Coś jak Norton Ghost?

Doczytałem i rozumiem, że w podanym przez Ciebie poradniku znajdę skuteczne rozwiązanie?
    artaa
    Level 43  
    Kopiowanie przez USB to nie jest dobry pomysł.
    Wyjać HDD podpiąć jako drugi w stacjonarce i zrobić obraz partycji.
    x X x
    Level 13  
    Okej będę próbował, mam nadzieję, że nie naśmieci mi na nim drugi system.

A czy w ogóle da się ten dysk przywrócić do jako takiego stanu używalności czy i tak mam się nastawiać na reklamację i wymianę na nowy? Jeśli w ogóle takie są procedury.
    artaa
    Level 43  
    Przecież dałem wyżej link do procedury?
    x X x
    Level 13  
    Tak wiem, ale chciałbym też wiedzieć czego mam się spodziewać. Odpowiadasz wymijająco prawie na każde moje pytanie, wiem, że może dla Ciebie odpowiedź na większość z nich jest oczywista, ale dla mnie nie jest.

Chcę po prostu wiedzieć czy wiadomo co z nim będzie w przyszłości (w związku z aktualnymi problemami) już teraz, czy będzie wiadomo po wykonaniu procedury.
    artaa
    Level 43  
    Procedurę wykonuje się po to by poznać faktyczny stan HDD (na tyle ile się da metodami softwarowymi).

Co będzie dalej jest jasne, każdy HDD od momentu produkcji zmierza z czasem do kosza, twój prawdopodonnie jest już go bliżej.
    x X x
    Level 13  
    No i o to mi chodziło, aczkolwiek jak na razie wiadomo, że nic nie wiadomo, ale rozumiem to :)

Niebawem się za to zabiorę, tak czy siak dysk pójdzie na wymianę gwarancyjną - mam taką nadzieję.
    x X x
    Level 13  
    MHDD nie wykrywa mojego dysku.

Edit:

Okej mam, wystarczyło wyłączyć AHCI.
    x X x
    Level 13  
    Remapowanie będzie tak samo długotrwałe jak zerowanie? Zerowanie podejrzewam ponad godzinę zajmie.
    artaa
    Level 43  
    Tak, takie operacje muszą trwać, a im większy HDD tym dłużej.
    x X x
    Level 13  
    smart po zerowaniu i remapowaniu

Windows 7 64bit, nie można uruchomić, pętla narzędzia naprawiania systemu

wiele zmian nie widać, wartości są nawet większe niż poprzednio.

Dodam, że remapowanie tak do 80 procent wykryło jedynie jeden zielony sektor, gdzieś tak pod koniec kliknąłem kilka razy na strzałki, na mapie pojawiły się takie strzałki w lewo i znalazło jeszcze 2 zielone sektory, po czym nagle proces zakończył się. Nie wiem więc czy te dane są w 100% wiarygodne, w razie potrzeby zrobię to raz jeszcze.
  • Helpful post
    artaa
    Level 43  
    x X x wrote:
    wiele zmian nie widać, wartości są nawet większe niż poprzednio.

??
    Przecież 197 znikło, czyli OK.

x X x wrote:
    gdzieś tak pod koniec kliknąłem kilka raz

na przyszłość czekaj...

Sprawdź ten HDD w boju ;-), niech trochę normalnie popracuje,
    sprawdzaj codziennie SMART spod Windows np CDI, jak nic nie będzie się pojawiać, to przynajmniej chwilowo jest lepiej.
    x X x
    Level 13  
    197 tak, ale reszta została i to powiększona niż wcześniej. Rozumiem, że to wszystko może się zmienić z biegiem czasu (oczywiście na lepsze) i obiecuję - nie pukać już po obudowie ;)

artaa wrote:

x X x wrote:
    gdzieś tak pod koniec kliknąłem kilka raz

na przyszłość czekaj...

Przecież nie zrobiłem tego specjalnie :D Było napisane, że aby przeglądać mapę dysku (jakoś tak) używaj strzałek, to użyłem :D

Postawiłem już system ponownie, muszę teraz tylko zrobić pożądną kopię, bo wcześniej nie miałem, ale to nic. Będę sprawdzał, jak coś wyjdzie to napiszę.

Dziękuję za rzeczową pomoc :)