Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic VIERA - Ratowanie nagrań na HDD

oles54 12 Kwi 2012 23:35 4329 13
  • #1 12 Kwi 2012 23:35
    oles54
    Poziom 2  

Jestem posiadaczem odbiornika telewizyjnego Panasonic TX-P50V20, do którego podłączony jest Twardy dysk.
    Niestety od pewnego czasu telewizor nie rozpoznaje dysku!?
    Wszystkie pliki skopiowałem przy pomocy UFS-Explorer na mój komputer.
    Moim problemem jest wgrać te pliki z powrotem na świeżo zarejestrowany dysk.
    Moje informacje o Linuxie są minimalne, dlatego prosiłbym o instrukcje „step by step“

Z góry serdeczne dzięki

0 13
  • #2 13 Kwi 2012 09:02
    jaco777
    Poziom 24  

Witam.

Instrukcję krok po kroku stworzę - powtarzają się zapytania, więc na pewno się przyda.

Z maila od użytkownika Oles54, wiem że już udało mus się skopiować dane z dysku na komputer. Pojawia się tylko problem przy kopiowaniu plików z dysku na komputer, mających rozmiar większy niż 2.1GB - komunikat o zbyt dużym rozmiarze pliku.

Proponuję sprawdzić system plików na dysku komputera:
    1) czy nie ma błędów logicznych w systemie plików (chkdsk lub Scan Disk),
    2) czy dysk komputera nie jest przypadkiem w FAT 16/32 (ograniczenie do około 4GB na plik) lub jakiś inny system plików, ja nagrywałem na NTFS.

0
  • #3 13 Kwi 2012 09:45
    oles54
    Poziom 2  

Dziękuje za szybka odpowiedz!

Dysk zeskanowałem. Wszystko OK
    Wszystkie moje dyski są formatowane w NTFS.

Dane mojego specjalnie w tym celu poskładanego komputera:

Sempron 3000,
    512 MB pamięci,
    HDD 20GB
    Najnowsza wersja Knoppixa

0
  • #4 16 Kwi 2012 09:57
    jaco777
    Poziom 24  

Z tego co piszesz, wynika że pliki z dysku telewizora kopiujesz na komputer za pomocą UFS-Explorer pod WinXP.

A spróbuj kopiować pliki z dysku telewizora za pomocą Knoppix'a. Montować już umiesz ale dla innych podaję "magiczne" dwie linie do montowania dysku sformatowanego przez Panasonic Viera:

Code:

su    //wszystko robimy jako root
    mount -w -t ufs -o ufstype=ufs2 /dev/DYSK_PANASONIC /ścieżka_do_dysku_na_komputerze
    mount -t ufs -o remount,rw /dev/DYSK_PANASONIC /ścieżka_do_dysku_na_komputerze

czyli np.
    Code:

su
    mount -w -t ufs -o ufstype=ufs2 /dev/sdb1 /sdc2/Z_Panasonica
    mount -t ufs -o remount,rw /dev/sdb1 /sdc2/Z_Panasonica

teraz otwieramy katalog z uprawnieniami root i możemy kopiować/nagrywać pliki.

PS Instrukcja przegrywania/nagrywania danych z dysku już powstaje.

0
  • #5 01 Maj 2012 23:22
    oles54
    Poziom 2  

Witam!

Niestety nowy PC tez nie pomogl.
    2x2500 Athlon
    2 Gb pamici

i nadal przy 2,1 Gb wszystko sie urywa :-(

0
  • #6 02 Maj 2012 09:15
    jaco777
    Poziom 24  

Dziwne. Wczoraj robiłem sobie kopię pod Windows XP (w ramach dopracowania instrukcji) i wszystko poszło jak należy.
    Może ważna jest konfiguracja i wersje systemu/programu:
    - mój Win XP ma zainstalowany Service Pack 3 i wszystkie najnowsze aktualizacje,
    - a UFS Explorer mam w wersji v3.9.1.

Ewentualnie może ten dysk z TV jest uszkodzony. Jeżeli masz możliwość to podłącz do TV inny dysk, nagraj nim audycję około 1h (powinno być więcej niż 2GB) i spróbuj jeszcze raz.

Dodano dnia 2012-05-03
    Poniżej instrukcja kopiowania plików z dysku TV Panasonic Viera.

Dodano dnia 2012-05-28
    Udało mi się uzyskać dostęp do nagrań (oraz Viera Cast) poprzez wyjście EURO, czyli sygnał analogowy (video composite). Szczegóły tutaj : Przełącznik AV CXA2069 (C1AB00003218) - "ręczne" sterowanie I2C.
    Gdyby ktoś był zainteresowany jak to zrobić, to proszę pisać do mnie na PRIV - jeżeli będzie zainteresowanie do napiszę odpowiednią instrukcję.

Na dowód nagrałem filmik i umieściłem go na Youtube (ze względu na rozmiar i dostępność dla wszystkich). To duże :D to Panasonic Viera a to małe :D po lewej na dole to laptop z grabberem TV.

Link

0
  • #7 11 Cze 2012 20:35
    oles54
    Poziom 2  

Witam!

Po dłuższym milczeniu chciałem powrócić do tematu.
    Dysk na którym znajdowały się stare nagrania został na nowo sformatowany i pracuje poprawnie.
    System operacyjny komputera na którym przechowywane są pliki to Windows 7 x64, a wielkość dysku 2TB.
    Na jednym ze zagranicznych blogów natknąłem się na osoby, które walczą z tym samym problemem, to znaczy ograniczeniem 2,1 GB.
    Jeden z plików podzieliłem na kawałki 1GB. Uzyskane pliki skopiowałem na dysk sformatowany przez telewizor, a następnie chciałem te kawałki połączyć w jedna całość. Niestety przy 2,1 GB stara informacja „ plik jest zbyt duży...“
    Na podstawie tych prób wychodzę z założenia, ze błędu należy szukać po stronie knoppixa.

0
  • #8 12 Cze 2012 19:35
    jaco777
    Poziom 24  

A spróbuj wykonać próbę na dysku o mniejszej pojemności, najlepiej 160GB. Próbę wykonaj oczywiście na dysku sformatowanym przez TV, czyli weź HDD 160GB, podłącz do TV, sformatuj, nagraj długą audycję i plik TTS tej audycji spróbuj skopiować na komputer.

Może problem leży w wielkości dysku, ja mam podłączony do TV dysk o pojemności 160GB, a Ty 2TB ? Być może UFS ma problemy z tak dużą partycją.

PS Czy na pewno używasz Knoppix'a którego zalecam ? Bo czytając to http://www.arizonaed.com/unix/maxUFS_files_and_filesystems.txt potwierdzają się Twoje i innych problemy. I spróbuj tego http://www.sunsolarisadmin.com/general/ufs-maximum-file-size-2gb-restriction-in-sun-solaris/ jeżeli używasz Sun Solaris.

0
  • #9 13 Sty 2013 19:44
    Kolbimj
    Poziom 2  

Witam,
    Jaco777 pisałeś: "PS Instrukcja przegrywania/nagrywania danych z dysku już powstaje."

Wielkie dzięki.
    Przydała się część pierwsza - zgrywanie na z dysku na kompa.
    Przydała by się dalsza część, czyli z kompa na dysk TV Viera.

0
  • #10 14 Sty 2013 18:23
    jaco777
    Poziom 24  

W sumie przegrywanie kopii zapasowej z komputera na dysk telewizora Panasonic Viera, można by ograniczyć tylko do sposobu montowania dysku TV pod Knoppix'em, czyli:

Code:
    su    //wszystko robimy jako root

mount -w -t ufs -o ufstype=ufs2 /dev/DYSK_PANASONIC /ścieżka_do_dysku_na_komputerze
    mount -t ufs -o remount,rw /dev/DYSK_PANASONIC /ścieżka_do_dysku_na_komputerze

i kopiowania metodą przeciągnij-upuść. Ale to wszystko jasne jest pewnie tylko dla zaawansowanych użytkowników Linuxa.

Do tej pory zainteresowanie było głównie blokowaniem szyny I2C. Instrukcje są umieszczone na moim kanale Youtube : http://www.youtube.com/user/jjaaccoo777/videos .

Jeżeli będzie więcej chętnych na instrukcję kopiowania plików z komputera na dysk TV to oczywiście takowa powstanie. Proszę pisać na priv z prośbami.

0
  • #11 21 Sty 2013 20:15
    VSS
    Poziom 21  

Witam !

Posiadam plazmę TX-P50VT30. Nie mam zielonego pojęcia jak przekopiować pliki video, zdjęcia i pliki mp3 na HDD w celu ich odtwarzania. Czy jest taka możliwość ?Sprawę konwersji plików TTS do strawnego formatu na razie odłożyłem na dalszy plan.

0
  • #12 21 Sty 2013 20:35
    jaco777
    Poziom 24  

Domyślam się, że chcesz z komputera pliki wideo, zdjęcia i MP3 skopiować na jakiś HDD, ten dysk HDD podłączyć do telewizora poprzez USB i na telewizorze obejrzeć to co zapisałeś na HDD ?

Jeżeli tak, to:
    - instrukcja od TV w dłoń,
    - przeczytaj jakie systemy plików akceptuje TV (np. FAT16/32, NTFS, EXT),
    - przeczytaj jakie formaty/kodeki audio/wideo akceptuje TV,
    - pliki audio, wideo, zdjęcia przekonwertuj to takiego formatu,
    - przekonwertowane pliki nagraj na właściwie sformatowany dysk,
    - dysk podłącz pod USB w TV,
    - wybierz przeglądanie dysku (znowu instrukcja od TV) i po kłopocie.

Wszytko powinno być w instrukcji obsługi telewizora.

0
  • #13 21 Sty 2013 20:41
    VSS
    Poziom 21  

odpaliłem UFS explorer i widzę strukturę plików ale nie mam zielonego pojecia do którego katalogu wgrać pliki. Tv obsługuje 13 formatów video, jeżeli chodzi o muzykę to mp3 a obrazy to JPG i MPO. teraz tylko nie wiem gdzie to wrzucić

0
  • #14 21 Sty 2013 20:53
    jaco777
    Poziom 24  

Trochę przekombinowałeś.

Na dysk sformatowany przez TV nie ma sensu zapisywać innych plików audio/wideo ponieważ nie będą one widziane przez TV.

Musisz wziąć inny dysk twardy i wykonać to co napisałem post wyżej. Zakładanie nowej partycji na dysku sformatowanym przez TV też nie zadziała.

Jeżeli masz dalej pytania to zalecam założenie nowego tematu ponieważ w tym piszemy o czymś zupełnie innym i naruszasz regulamin forum pisząc nie na temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów