Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRK R6 - trzeszczenie głośnika niskotonowego

stalker82 13 Kwi 2012 00:09 1353 3
  • #1 13 Kwi 2012 00:09
    stalker82
    Poziom 8  

Proszę o zdiagnozowanie następującego problemu. Posiadam pasywne monitory krk, od momentu kiedy zacząłem wykorzystywać je do obróbki śladów i homerecordingu odkryłem że przy określonych częstotliwościach trzeszczą [ok 200hz]. Wcześniej gdy słuchałem gotowych utworów nie słyszałem zniekształceń, ale jak się teraz okazuje również je słychać podczas partii solowych gdy graja wąskim pasmem. Efekt na tyle przeszkadza ze zniechęca do jakichkolwiek twórczych działań. Głośniki doskonale odtwarzają najniższe tony, nawet gdy membrana mocno się wychyla nie słychać zniekształceń. Trzeszczenie dochodzi z głośnika niskotonowego, nawet gdy dźwięk jest bardzo cichy wciąż słychać zniekształcenia. Obydwa monitory identycznie reagują, w ten sam sposób brudzą dźwięk. Dźwięk na słuchawkach podłączonych pod ten sam wzmacniacz co monitory jest czysty. Monitory podłączone do innego wzmacniacz tez trzeszczały.

pozdrawiam

0 3
  • #2 20 Kwi 2012 22:49
    halbatros
    Poziom 10  

Ocierają o magnes - przy niewielkich łagodnych wychyleniach będzie to słyszalne, gdy bas wychyla je mocno nic nie usłyszysz. Reasumując słabe głosniki.

0
  • #3 21 Kwi 2012 13:34
    marian133
    Poziom 38  

halbatros napisał:
    Ocierają o magnes...

Czy Ja wiem,może i tak by było,ale:

stalker82 napisał:
    odkryłem że przy określonych częstotliwościach trzeszczą [ok 200hz].

Gdyby cewka ocierała o magnes to brzęczenie było by słychać cały czas a nie tylko przy danej częstotliwości.

Druga sprawa:

stalker82 napisał:
    Obydwa monitory identycznie reagują, w ten sam sposób brudzą dźwięk.

Nie sądzę aby w obu głośnikach nagle cewka się zdeformowała,chyba że w tych monitorach siedzą naprawdę słabe głośniki,wtedy mógłbym się zgodzić bo takim dużo nie trzeba aby cewki się "nadpaliły".

stalker82 napisał:
    Głośniki doskonale odtwarzają najniższe tony, nawet gdy membrana mocno się wychyla nie słychać zniekształceń. Trzeszczenie dochodzi z głośnika niskotonowego, nawet gdy dźwięk jest bardzo cichy wciąż słychać zniekształcenia.

Obstawiał bym jakiś rezonans,zwłaszcza że brzęczenie słychać przy danej częstotliwości,200Hz to nie jest niski bas.

0
  • #4 21 Kwi 2012 14:16
    398216
    Użytkownik usunął konto