Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] [Szukam]Dobre zamienniki/proszek+chip do MagiColor 1600W

13 Kwi 2012 07:31 2874 6
  • Poziom 22  
    Szukam sprawdzonych zamiennych tonerów lub zestaw proszek z chipem.Widzaiłem na allegro ale nie wiem czy nie będą powodowały np. zabrudzenia wałka a co za tym idzie pozostawiania na papierze kresek, plam itp.

Można kupić w proszku np. 4x100gram Black+CMY to na każdy kolor muszę wziąć dodatkowo chip?

Kolorowe wydruki będą rzadziej robione dlatego wziąłbym 3x100 gram CMY do tego 3 chipy.
    Więcej będę drukował czarno-białych wydruków, wziąłbym od razu 2x100 gram Black.Trzeba mi wziąć od razu 2 chipy dla koloru czarnego? Czy jeden chip wystarczy kupić w razie gdyby drukarka krzyczała o przekroczonym liczniku, a na razie tylko proszku dosypywać.Oczywiście przed dosypaniem czyszcząc dokładnie wnętrze tonera.

Przy okazji, tam gdzie kupiłem drukarke pisze na stronie gwarancja producenta 2 lata(nie sklepu). Za to na stronie producenta pisze 3 lata.Jak to jest?Jeszcze drukarki nie otrzymałem, więc nie mam papierów.Sklep nie odpisał mi czy daje na pewno tylko 2 lata ale znając życie będzie to tylko 2 bo drukarki to skomplikowana rzecz i lubią się psuć.
  • Poziom 22  
    Pytanie takie, czy ze względów gwarancyjnych lepiej kupić 4 nowe kasety czy równie dobrze można zasypywać nie oryginalnym proszkiem?Bo jak coś będzie nie tak (np. zabrudzony wałek) to nici z gwarancji jak były nie stosowane oryginalne kasety.
  • Poziom 15  
    Co do zamienników, dzisiaj przyszedł komplet który zamówiłem na al..., po zasypaniu czarnego zaczęło robić pasy, wydruk był nie do przyjęcia, ale to może być moja wina bo się pospieszyłem i zasypałem nie czyszcząc wcześniej kasety, kiedy zrozumiałem swój błąd, rozkręciłem zgodnie z instrukcją znalezioną gdzieś na elektrodzie i wyczyściłem co się dało, niestety nie za dokładnie żeby nie wyciągnąć całego tonera, ale po tej operacji na tą chwilę wydruk jest ok, więc można wstępnie przyjąć że na zamiennikach z al... jakoś to będzie tylko trzeba przed zasypaniem czyścić kasetę. Co do chipów, do zakupionych tonerów dostałem 4 takie same, zadzwoniłem do sprzedającego i powiedział że tak to działa i można je wkręcać w który toner się chce, na razie sprawdziłem tylko czarny bo resztę mam na 80% startowych ale myślę że powinno być ok, więc jeśli tak jest to nie ważne który ci się kolor tonera skończy jak masz zapas chipów to przekręcasz zasypujesz i jedziesz dalej. Jeśli chodzi o gwarancje, to nie sądzę żeby się opłacało stosować oryginały tylko dla gwarancji skoro komplet kosztuje sporo więcej niż nowa drukarka.
  • Poziom 22  
    Nie drukowałem za dużo i teraz już muszę kupić jakieś tonery czy proszek.Co polecane jest na chwilę obecną.Wolałbym kupić sam proszek, ale który, np?
    1/ http://allegro.pl/toner-chip-konica-minolta-1600w-1650-1680mf-1690mf-i3957287374.html
    2/ http://www.tonerdruk.pl/minolta-magicolor-1600-w-regeneracja
    Ten z drugiego linku za 39zł z opisu wygląda, że będzie blakł z czasem.Zależy mi tylko żeby nie zepsuć drukarki czy żeby nie było jakichś smug itp.
    W razie czego wziąć od razu ze 2 szt. chipów (one są na kolory?) a na razie tylko zasypać na starych chipach?
  • Poziom 10  
    spokojnie możesz kupić te z pierwszego linku
    obsługa niezbyt miła ale towar w większości przypadków ok
    ja często używam tego proszku nie tylko do tego urządzenia i jeszcze nie miałem kłopotów z nim związanych.
    Co do chipów to są uniwersalne i pasują do każdego koloru
  • Poziom 22  
    Faktycznie na pytanie nie odpisał.Ten użytkownik ma jak widzę 2 konta a nikt inny na allegro nie oferuje tego proszku.
    Jak zaświeciły się 2 kontrolki od kolorów to i tak od razu wymienić wszystkie 4 kolory i wymienić też wszystkie chipy?