Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biurowa drukarka do etykiet termo-transferowa (termo-sublimacyjna)[Kupię]

13 Kwi 2012 09:10 2126 6
 • Poziom 26  
  Witam wszystkich Elektrodowiczów!

  Od jakiegoś czasu rozglądam się za biurową (małą) drukarką do etykiet. Ma być ona termo-transferowa (termo-sublimacyjna), a nie termiczna, ponieważ papier do drukarek termicznych czernieje pod wpływem wysokiej temperatury i dużego nasłonecznienia (taka jest technologia drukowania), a tego chcę uniknąć.

  Czy możecie polecić jakąś drukarkę w przystępnej cenie? (ceny rzędu 1000 zł - 1500 zł są astronomiczne jak za jedną drukarkę :| )
 • Poziom 26  
  Drukarki termosublimacyjne to drukarki do fotografi,ja osobiście mam takie kodaki A4.Koszt folii powala.Napisz konkretnie co chcesz drukować,bo ja o drukarce biurowej-termosublimacyjnej nie słyszałem.
 • Poziom 15  
  Napisz kolego, co chcesz drukować, w jakiej ilości i z czego (czy potrzebny ZPL I/II, EPL itp.) Weź też pod uwagę producentów typu Brother, Citizen, Intermec, Metapace... Ceny tych drukarek są i tak niskie w porównaniu do późniejszej eksploatacji.
 • Poziom 26  
  pasqdnik napisał:
  Napisz kolego, co chcesz drukować, w jakiej ilości i z czego (czy potrzebny ZPL I/II, EPL itp.)

  Chcę drukować małe etykiety (ok. 30 mm x 30 mm ± 5 mm), nadruk tylko czarno-biały, tylko czcionka bez grafik itp. Koniecznie jakiś interface, np. jak ZPL albo EPL (dowolnie, byle była jakaś *.dll-ka albo dokumentacja opisowa do języka, w którym porozumiewa się drukarka). Maksymalny nakład miesięczny to max. 5000 pojedynczych etykiet, maksymalny dzienny nakład to max. 400 pojedynczy etykiet.

  Najważniejszym parametrem jest tu oczywiście niska cena (planuję zakup kilku sztuk drukarek), ale i także dostępność materiałów eksploatacyjnych: papieru/etykiet oraz taśm termo-transferowych (żeby to nie było w dostępne w 5-ciu sklepach w Polsce i to na specjalne zamówienie dwa razy w roku).

  pasqdnik napisał:
  Weź też pod uwagę producentów typu Brother, Citizen, Intermec, Metapace...

  Czy masz jakieś doświadczenie/uwagi z pracy z tymi drukarkami?
 • Poziom 15  
  Do takich przebiegów (ok 200 metrów / mies) to faktycznie jakiś TLP 2824 powinien wystarczyć.

  Kubbaz napisał:
  Czy masz jakieś doświadczenie/uwagi z pracy z tymi drukarkami?

  Zebra, Citizen, SATO i Intermec - ale to pod kątem serwisu.

  Na PW wysłałem Ci namiary na sprawdzonego dostawcę materiałów eksploatacyjnych.
 • Poziom 9  
  Najtańsze są drukarki Brother, modele QL-650TD oraz QL-580N mają możliwość porozumiewania się w tych językach, droższe modele QL-1060 i TD4000 można programować, jeśli dasz znać to wyślę na priv dokumentację do nich. Przy tak małych nakładach zakup zebry lub sato może się opłacać.