Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Xperia X10 mini pro] Rehabilitacja Softa, tryb debugowania?

13 Kwi 2012 13:12 4885 9
  • Poziom 11  
    Witam,
    zakupiłem smartfona "Sony Ericsson Xperia X10 mini pro" produkcji z 11W01.
    Telefon według dwóch serwisów ma uszkodzone oprogramowanie czyli. soft lub jak kto woli ROM.

Problem:
    Przy próbie włączenia mruga trzy razy pod rząd dioda na kolor Czerwony, dalej zero reakcji. Tak sprzedawca opisywał problem.
    Telefon nie był zalany, nie był rozkręcany (wprawne oko wychwyci lekko zdarte śrubki ;)), wykluczam także większy upadek (chyba że obudowa była wymieniana ale to bez sens..)

Po pierwszych odpaleniach tak było lecz teraz telefon lekko za wibruję i nic więcej.
    Po ładowarką oryginalną jak i serwisową zapala się Pomarańczowa dioda, i świeci aż do odłączenia kabla USB. Przy podłączeniu do PC skutek jest taki sam.

Moja próba naprawy:
    dość niewielka, sugerując się poradnikiem dot. ratowania FlashTool'em chciałem uratować X10 mini pro ale w punkcie ostatnim owego poradnika zauważyłem niemożność wprowadzenia telefonu w tryb Flash. Klawisz wstecz>USB i nic. Po zwolnieniu przycisku Wstecz zapala się Pomarańczowa dioda a PC wykrywa jako SEMC USB.

Moje wnioski oraz pytania:
    możliwe że telefon ma wyłączone Debugowanie, więc jak sprawdzić stan Debugowanie ?
    klawisz włączania/wyłączanie/blokujący ekran i go odblokowujący jest jakby wciśnięty i nie czuć wyraźnie wciskane właściwego przycisku na płycie głównej, może to mieć jakiś wpływ ?

To chyba na tyle, jako emerytowany Moderator chcąc ułatwić wam pracę napisałem wszystko co wiem jak najbardziej przejrzyście ;)

Telefon z punktu wizualnego to Igiełka więc szkoda go ciąć na części czy zatrudnić jako element wystroju ; /

Telefon nie reaguje tryb Flash na Win7 oraz na XP Prof.
    tylko się ładuje. (Tak, trzymam klawisz wstecz)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Wgraj soft setoolem,do tego nie musi byc debugowanie wlaczone.
  • Poziom 11  
    ta metoda jest mi nie znana, tylko na platformach A1 w kwestii Sony Ericsson'ów.

Podrzucicie jakiś link ?
    Jest to odpłatne ?
    Ogarnę to standardowym kabelkiem ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    fleszujesz tak samo jak A1 kablem micro usb
  • Poziom 11  
    nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej wersji SeTool ; /
    Podrzucisz linka ?
  • Poziom 11  
    no i właśnie lipa ;/

Rozebrałem do zera i kilka blaszek osłaniających główne podzespoły są utlenione w niektórych miejscach (jest nalot z rdzy).
    Digitizer był odłączony (jego tasiemka) od gniazda ;/
    na ekranie (właściwym LCD) pod spodem są odciski palców, ktoś musiał rozbierać ;/

Wszystko wygląda w porządku, myślę że to nawet LCD padł ale nie wiem czy klawiatura by się świeciła
    Jak z tym jest w mini pro, świeci się po odblokowaniu czy jak po rozsunięciu ?

Ile taka usługa może kosztować ?
    Dziś sprzedam Zylo to będę miał trochę kasy.

Nie chciałbym przepłacać bo kupiłem za 220zł i chce chociaż dwie dyszki na tym zarobić bo jak dla mnie ekran zbyt mały by zostawić dla siebie :P
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Na początek trzeba oczyścić płytę, później flash, ewentualnie naprawa bootloadera. Sam LCD trzeba by było podstawić żeby zobaczyć czy to jego wina. Oddaj telefonik do dobrego serwisu, koszt naprawy? hmmm od 45zł do 150zł jeśli jest to sprawa softu lub boota ew. LCD,jeśli padło coś jeszcze to logiczne że może być więcej.
  • Poziom 11  
    Dziękuje,
    oddaje do serwisu, jak naprawią to napisze co i jak ;)