Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] Oscyloskop Philips PM3234

dkac 13 Apr 2012 13:45 1448 0
Tespol
 • #1
  dkac
  Level 12  

  [Ogłoszenie nieaktualne! Proszę o usunięcie tematu]
  Sprzedam w pełni profesjonalny oscyloskop firmy Philips PM3234.

  Oscyloskop posiada opcję pamiętania!

  Dwa niezależne strumienie (lampa typu split beam), oddzielne wzmacniacze Y od wejścia do dwóch par płytek odchylających Y1 i Y2. To daje możliwość zapisu dwóch krótkich przebiegów w tym samym czasie. W oscyloskopie z jednym strumieniem, z przełącznikiem elektronicznym jest możliwa praca „siekana”, która wprawdzie daje zapis jednoczesny, ale jest ograniczona szybkością przełączania rzędu 100kHz do 1 MHz i można tym sposobem zarejestrować przebiegi o częstotliwości kilkadziesiąt razy mniejszej.

  W każdym kanale linia opóźniająca. W oscyloskopie bez takiej linii nie można obejrzeć przedniego zbocza impulsu z powodu opóźnienia startu podstawy czasu i rozjaśnienia przebiegu. Linia opóźniająca daje czas układom wyzwalania na wyzwolenie podstawy czasu i pełne rozjaśnienie przebiegu zanim on sam pojawi się na płytkach odchylających lampy oscyloskopowej.

  Nowoczesna lampa pamiętająca typu ze zmiennym czasem poświaty, doskonała do obserwacji przebiegów wolnozmiennych. Oczywiście możliwa praca klasyczna lampy oscyloskopowej – tryb bez zapisu.
  Ekran prostokątny, z wewnętrzną skalą eliminującą błąd paralaksy. Pole pomiarowe 7,2x9cm.
  Znamionowe pasmo Y 10 MHz, rzeczywiste 12-14 MHz. Dobrze synchronizuje się do 20 MHz przy obrazie tylko o połowę mniejszym.
  Bardzo cenna właściwość oscyloskopu to możliwość pracy bateryjnej, z akumulatora 24V. Pobór prądu około 1A

  Stan bardzo dobry. Lampa w trybie klasycznym ostro rysuje z zapasem jaskrawości. Oscyloskop nie serwisowany, w pełni sprawny jedynie czyszczony wewnątrz. Tranzystory w podstawkach, co znakomicie ułatwia serwisowanie. Typowe europejskie podzespoły elektroniczne. Jeden z kanałów świeci trochę słabiej co widać na zdjęciach jednak w żaden sposób nie przeszkadza to w użytkowaniu. Zresztą można to skorygować wzmocnieniem.

  Cena 190zł + 20zł przesyłka kurierska

  To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in. To view the material on this forum you must be logged in.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Tespol