Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SA-EH760 jak podłączyć sygnał stereo pod surround

blaadee man 13 Kwi 2012 13:48 13172 16
  • #1 13 Kwi 2012 13:48
    blaadee man
    Poziom 12  

Posiadam wyżej wymienioną wieżę i chcę ją podłączyć pod tv (sygnał stereo), tylko że nie wiem jak to zrobić żeby razem z głównymi kolumnami grały również satelity. Przy normalnym podłączeniu sygnału stereo do procesora dźwięku i odsłuchu w głównych kolumnach dźwięk jest denny, brakuje niektórych tonów które to właśnie zapewniają orginalne satelity. Dodam że przy odsłuchu normalnej muzyki z kompa czy płyty cd wszystko gra ładnie i tego braku tak się nie zauważa, lecz z tv już tak. Nie chodzi mi o to aby uzyskać przestrzenny dźwięk surround z sygnału stereo, tylko żeby razem z głównymi kolumnami grały również satelity. Czy moge zrobić tak jak na załączonym zdjęciu, czyli rozdzielić sygnał stereo z tv ?
    Wzamacniacz ma osobne wyjścia na satelity

1 16
  • #2 17 Kwi 2012 23:11
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Witaj.

Do tych gniazd co zaznaczyłeś na rysunku nie podłączaj telewizora. Te gniazda to są wyjścia na głośniki a nie wejścia. Przez takie podłączenie to możesz uszkodzić sobie sprzęt.
    Jak chcesz podłączyć TV to poszukaj w TV wyjścia audio. Wyjście audio podłącz do wejścia AUX w wierzy. Jak tak podłączysz to poszukaj odpowiednich ustawień w menu wierzy i poustawiaj je abyś miał zadowalający efekt dźwiękowy.

Przecież w TV masz już wyjścia na głośniki. Podłącz je do TV ustaw odpowiednio dźwięk w tv i po sprawie. No chyba , że jakość jest zła to zrób tak jak napisałem wyżej.

Pozdrawiam.

Grzegorz

0
  • #3 18 Kwi 2012 09:33
    Pablo1964
    Moderator

Grzegorz740 napisał:
    Te gniazda to są wyjścia na głośniki a nie wejścia.

Kolego, od kiedy to "input" znaczy wyjście? Jest to wejście zdekodowanego sygnału analogowego 5.1, np. z DVD wyposażonego w dekoder DD lub DTS.

Telewizor podłącz pod wejście analogowe stereo (np. AUX) i włącz w amplitunerze funkcję Pro Logic. Otrzymasz w ten sposób symulację dźwięku przestrzennego.

0
  • #4 18 Kwi 2012 09:35
    perfectsound
    Poziom 10  

Od kiedy INPUT to wyjście?? To są wejścia, ale jak masz TV stereo, to podepnij pod wejście stereo (czyli AUX, albo DVD), albo spróbuj właśnie tak, jak napisałeś. Nic się nie zepsuje, a może uzyskasz to, co chcesz.

EDIT:
    Pisaliśmy razem :D

0
  • #5 18 Kwi 2012 12:18
    Grzegorz740
    Poziom 28  

Faktycznie macie rację. Mój błąd. źle spojrzałem i z tego to wynikło. Było późno i byłem zmęczony.

Input to wejście.

0
  • #6 04 Gru 2013 23:14
    blaadee man
    Poziom 12  

Odświeżam temat ponieważ nadal nie wiem jak to prawidłowo podłączyć. Czy musze kupić jakąś przejsciówkę ( adapter ) który sygnał stereo przerobi na 5.1 :?: o ile taki wogóle jest. Nie mam pojęcia jak to podłączyć :| Czy może za pomocą komputera bo w tv i komputerze mam wyjścia optyczne i z komputera dopiero do procesora dźwięku hmm. A może zmienić tuner cyfry z wyjściem audio 5.1.

0
  • #7 04 Gru 2013 23:29
    Pablo1964
    Moderator

Pablo1964 napisał:
    Telewizor podłącz pod wejście analogowe stereo (np. AUX) i włącz w amplitunerze funkcję Pro Logic. Otrzymasz w ten sposób symulację dźwięku przestrzennego.

0
  • #8 04 Gru 2013 23:54
    blaadee man
    Poziom 12  

Jeżeli tak zrobie to głosniki surround ( satelity ) bardzo chicho grają i do tego głos ( lektor) jest zniekształcony. Nie wiem czy tak ma być, ale ucho trzeba dopiero przystawiać do nich żeby usłyszeć, chyba że coś z ustawieniami w procesorze jest coś nie tak bo nie kumam ich :)

0
  • Pomocny post
    #9 05 Gru 2013 02:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

blaadee man napisał:
    Jeżeli tak zrobie to głosniki surround ( satelity ) bardzo chicho grają

No bo taka jest ich rola, mają one dyskretnie "dopełnić" dźwięk generowany przez głośniki frontowe.
    blaadee man napisał:
    do tego głos ( lektor) jest zniekształcony.

Lektor powinien być w głośniku centralnym.

0
  • #10 05 Gru 2013 03:11
    blaadee man
    Poziom 12  

Pewnie tak, bo działają głosniej przy pewnych scenach, tylko dźwięk. Teraz może mam i głupie pytanie ale czy ktoś może mi wytłumaczyć gdzie są ustawienia dzwięku chodzi mi o fader i balans na boki w tym procesorze dzwięku, bo jeden kanał gra głośniej. Szkoda że nie ma lub nie wiem jak sie ustawia głośność tych głosników surround.

0
  • #11 05 Gru 2013 10:09
    anmedia
    Poziom 39  

Opcje balansu powinny byc dostepne z pilota, lub na obudowie opcja MODE. W niej wybiera sie wszystkie ustawienia miedzy innymi L i P (o ile dobrze pamietam). Natomiast regulacja wzmocnienia glosnikow tylnych i centralnego powinny byc juz jako osobne przyciski na pilocie (Center, Rear). Drobna uwaga. Regulacja center i rear, bedzie dzialac wylacznie jesli jest wlaczony jeden z efektow prtzestrzennych.

0
  • #12 05 Gru 2013 13:46
    blaadee man
    Poziom 12  

Dzięki Kocurek bo nie wiedziałem jak działa surround tak naprawdę, nigdy osobiście nie miałem z tym doczynienia. Lecz dalej nie wiem gdzie są te ustawienia, na pilocie nie ma opcji MODE, jest tylko na amplitunerze i jak go przyciskam to na wyświetlaczu amplitunera wyświetlają się dwa napisy EKO i NORMAL i tyle.

Prześledziłem dokładniej cały sprzęt i zauważyłem kilka usterek po wcześniejszym właścicielu.
    1. Tylna taśma która łączy amplituner z procesorem dźwieku, wtyk przy niej jest uszkodzony, brakuje platika który spaja wtyk-taśmę. Objaw jest taki że raz łączy raz nie łączy dźwięk, nie raz buczy, nie raz nie działają niektóre funkcje procesora ( wyskakuje error ) i czasami nie gra centralny głośnik. Na szczęście mam podobny uszkodzony wzmacniacz SA-EH 570 więc przelutuję taśmę.
    2. Wcześniejszy właściciel do satelit surround założył przewody po 5m ale grubości 3 włosów :), już wiem czego tak bardzo cicho grały.

Bardzo chętnie bym przestudiował instrukcje obslugi ale nigdzie nie mogę znaleść PL.

0
  • #13 05 Gru 2013 15:18
    anmedia
    Poziom 39  

blaadee man napisał:
    Bardzo chętnie bym przestudiował instrukcje obslugi ale nigdzie nie mogę znaleść PL.

Dobrze by bylo gdybys mial jakakolwiek. Chocby stad

0
  • #14 05 Gru 2013 16:00
    blaadee man
    Poziom 12  

Ściągałem kilka razy, ciągle wyskakuje błąd CRC i nieoczekiwany koniec archiwum.
    Jeszcze pytanie, jakie kable kupić do kolumnm chodzi mi o grubość 1,5, 2,0, czy 2,5, cena praktycznie ta sama na allegro. Do trójdrożnych kolumn idzie mi trzy przewody z wzmacniacza osobno na każdy głośnik.

0
  • #15 05 Gru 2013 16:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

blaadee man napisał:
    Ściągałem kilka razy, ciągle wyskakuje błąd CRC i nieoczekiwany koniec archiwum.

Potwierdzam.
    blaadee man napisał:
    Jeszcze pytanie, jakie kable kupić do kolumnm chodzi mi o grubość 1,5, 2,0, czy 2,5,

Takie, by Ci pasował w zaciski w sprzęcie i przy głośnikach, i mogą to być nawet 1,5, na ten/taki sprzęt to aż nadto.
    blaadee man napisał:
    cena praktycznie ta sama na allegro

Kup u Siebie na miejscu, jeśli tylko możesz, zawsze to wiesz co kupiłeś, bo od razu to optycznie widzisz.

0
  • #17 31 Sty 2017 20:15
    leciutki1
    Poziom 1  

Witam, tak naprawdę nikt nie odpowiedział koledze na pytanie, to może tak.... zawsze fascynował mnie sprzęt Technics.... odkąd pamietam grał zawsze mega.... ale w czasach jego świetności pozostawał dla mnie i jak sądzę dla wielu poza zasięgiem cenowym.
    Teraz cenowo jest dobrze nawet bardzo dobrze.... aczkolwiek po tym poście może się to zmienić.... :-)
    Dokładnie ten model posiada specjalny rodzaj wejść 6CH, czyli sześciotorowy wzmacniacz wystarczy dostarczyć odkodowany sygnał np. DTS.
    Ta.... a jak to zrobić.... ?
    Można kupić dekoder za górę siana i podpiąć pod wieże, to tak średnio ekonomicznie, zrobiłem to trochę taniej, po wielu godzinach poszukiwaniach w internecie znalazłem wzmiankę o karcie dźwiękowej na USB, karcie sprzętowej, czyli takiej która wszystkie zabawki ma na pokładzie i tak naprawdę nie potrzebuje komputera aby dekodować sygnał.
    Karta Creative Sound Blaster Extigy, można kupić za ok. 300 zł lub ok. 30 Euro :-)
    Karta oprócz kilku innych wejść ma wejście S/PDF elektryczne i optyczne :-)
    Podpinamy światłowodem wyjście telewizora do wejścia karty, z karty kablami typu Chinch (3 pary) krosujemy wieże i gotowe...
    Nasz np. Tuner telewizji satelitarnej wpinamy kablem HDMI w ustawieniach tunera zezwalamy na przesyłanie dźwięku i zezwalamy na Dolby Digital. Teraz w momencie gdy oglądany program będzie dostępny w Dolby Digital w karcie zapali się kontrolka i... pełny sukces....
    Oczywiście źródło sygnału jest dowolne..... proszę nie pisać że to nie możliwe bo mam taki układ już kilka lat, i w ten sposób Technics może przeżyć swój powrót..... Sprzęt wciąga nosem współczesne pudełka ze średniej półki.

0