Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

POLONEZ 1,6 GNIAZDO DIAGNOSTYCZNE

januszsierzega 06 Jan 2005 11:28 2818 5
    januszsierzega
    Level 11  
    wITAM
    Mam taki problem
    znalazłem gniazdo diagnostyczne podłączyłem elektronikę i wgrałem oprogramowanie do mojego pcta i nic sie nie dzieje.Nie może połączyć się z poldkiem ,tak jak by było coś nie tak .
    Złącze est 3 pinowe ,nie sprawdzałem jeszcze czy może nie mam zasilania na tym złączu i dlatego nie chodzi .
    czy wie ktoś czy jest jakiś bezpiecznik do uaktywnienia złącza ?
    Jaka jest kolejność w podłączeniu złącza ,czyli czy ma być zapłon właczony czy ma silnik chodzic .
    sprawdzałem na różne sposoby i nic !!!!
    dziękuję za podpowiedzi
    Nie używaj dużych liter w tytule - REGULAMIN. [h]
    januszsierzega
    Level 11  
    Elektronikę zrobił mi inżynier ,schematy pobrano z internetu i tutaj pomyłki napewno nie ma. Jako złącze użyto zwykłe przewodziki podłączane na ostro do poldka.
    autoel
    Level 26  
    Witam.
    Jeżeli złącze jest 3-pin to rozumiem że to bosch,
    pytanie nr.1-czy przewody podpięte prawidłowo? (piszesz że nie sprawdziłeś nawet zasilania na złączu)
    -jakim programem próbujesz się połączyć?
    -zapłon musi być załączony.
    -jeżeli używasz programu "Polonez bosch" to wpisz w odpowiednie miejsca dane diagnozowanego samochodu(lub cokolwiek) inaczej nie ruszy.
    -to że interfejs zrobił "inżynier" nie jest argumentem w dyskusji o jego prawidłowym działaniu (nie mam nic do inżynierów, chodzi mi o samą wagę argumentu, gdzie kładziesz nacisk na tytuł a nie na wiedzę i doświadczenie).
    januszsierzega
    Level 11  
    Wziąłem miernik i okazało się ze żle się podłączałem pod gniazdo .dziś wieczorem zrobię próbę
    Mam nadzieję że pódzie dobrze
    iquest
    Level 17  
    Pierwsz proba Bosha :). Ciekawe gdzie inzynier to wyczytał jak podłączyc kabelkiem. Czekam na diagnoze byle nie info o potrzebie nowego modułu ECM. Poczytaj forum o Boshu było duzo tego.