Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault kangoo 1.4 b centralny nie zamykają sie jedne drzwi

13 Kwi 2012 21:17 5659 7
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam Renault kangoo 1.4b 2000r.
    Mam problem z jednym zamkiem tzn. gdy naciskam przycisk zamykania to zamyka drzwi kierowcy,pasażer,tylne prawe i bagażnik a lewe tylne nie zamyka.
    Sprawdzałem silniczek i działa, ale na osobnym zasilaniu.Wydaje się jak by nie było prądu od przekaźnik do tylnych drzwi .
    Dodam że sprawdziłem przewody od silniczka do przekaźnika i wszystko jest dobrze.
    Czy może to być wina przekaźnika?
    Jak sprawdzić czy przekaźnik jest sprawny?
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Uszkodzony czujnik przy wlewie paliwa.

Po zdemontowaniu nadkola oraz lampy TL wyciągniesz go.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem i masz racje z tym wlewem paliwa tylko co do wyjścia tego czujnika to raczej musze sie nagimnastykować bo nie można zrobić tego tak jak pisałeś
    (Po zdemontowaniu nadkola oraz lampy TL wyciągniesz go.) za lampą jest za mało miejsca na moją rękę. trzeba zderzak odczepić z lewej strony. Widziałem że jest jeden przewód ułamany przy wlewie (biały z czerwonym paskiem)
    Więc do roboty:D
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja to robię od strony nadkola, znaczy się nurkuję ręką i wyczepiam czujnik, a lampę demontujesz po to aby wyciągnąć czujnik i kawałek instalacji - lepsze dojście.
  • Poziom 11  
    No to lipa
    Czujnik jest sprawny tylko sterownik czy jak to sie nazywa (nad LT kołem od środka ) gdy go wyjąłem to sie okazało że jest w nim woda i zalała układy.
    Nie pozostaje mi nic innego jak kupić nowy lub używkę.
    Dzięki za pomoc
  • Poziom 2  
    Witam,
    wiem, ze odgrzewam kotleta, ale potrzebuje pomocy.
    Posiadam Kangoo 1.5 2004 i jest problem z zamkiem jednych drzwi. Jest to van wiec mam drzwi kierowcy, pasazera i tylne. Sprawdzilem czy wysylany jest impuls do zamka - jest pojawia sie napiecie w momencie przyciskania kluczyka. Wszystkie drzwi dzialaja, procz drzei pasazera, nie otwieraja sie, nic rowniez nie slychac. Czy to znaczy, ze zamek do wymiany?
    Z gory dziekuje za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Ok, ale czy jesli do kostki wypietej z zamka dociera prad, to jest to juz jednoznaczne z tym, ze dociera do silownika. Tak mysle, ale meze tam jeszcze jest jakas plytka, zimne luty itp?

Dodano po 37 [minuty]:

Temat zamykam, poniewaz jednak zaczal reagowac (samochod mam od wczoraj), zamyka czasami, czyli albo slabe przejscie albo.... musze poszukac :).
    Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam