Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Straty mocy transformatora 3 fazowego w stanie jałowym

14 Kwi 2012 00:24 2673 3
 • Poziom 2  
  Mam pytanie a zarazem problem otóż na pracowni elektrycznej badaliśmy próbę stanu jałowego transformatora 3 fazowego.

  U1= 400 [V]
  U2= 230 [V]
  S= 1200[VA]

  Nie wiem niestety jak policzyć straty mocy Po, ponieważ prowadzący nie pozwolił podłączyć watomierzy(wszędzie wyczytałem, że należy podłączyć 2 watomierze metodą Arona). Jedyne co powiedział to że, moce te są bardzo małe. Dane, które mam to :

  I0 = 12,1 mA
  U0 = 81 V
  R0 = 4,8 ohma

  Czy da się w ogóle policzyć tą moc ? Jedyna wskazówka była taka, że przy próbie zwarcia, gdzie już była mierzona moc należało obliczyć impedancje zwarcia i odnieść to jakoś do biegu jałowego.
 • Poziom 43  
  Nie możesz określić parametru R(Fe) :?: Nie wiemy co Ty tam masz więc mogę Ci np napisać, że P(Fe)=U^2/R(Fe) ale to pewnie wiesz. Z miedzią pewnie pójdzie łatwiej.
 • Poziom 2  
  Wszystko się zgadza również Twój wzór tylko, że są tam 2 niewiadome a R(fe) to niby na jakiej zasadzie można określić ? Fakt z miedzią poszło dużo łatwiej tylko to nic nie wnosi chyba, że czegoś nie widzę.
 • Poziom 43  
  Nauczyciel coś podpowiedział w stosunku do wykonanych czynności i otrzymanych zapewne wyników, których tu nie ma, więc równie dobrze możesz podać typ transformatora i mieć nadzieję, że zna potrzebne parametry.