Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przycisk do włączania wzmacniacza

TheMaciej 14 Kwi 2012 09:32 1665 6
  • #1 14 Kwi 2012 09:32
    TheMaciej
    Poziom 8  

Witam !

Instaluję w samochodzie blaupunkt gta 2 special edition 2011, ale chciałem mieć możliwość włączenia i wyłączenia wzmacniacza niezależnie od działania radia samochodowego.

Pytanie brzmi: Na jakie natężenie prądu powinienem kupić przycisk który będzie zamykał REMOTE ?

Większość tych które odpowiadają mi wizualnie mają po 1-2A max, i boje się je popalić podczas jazdy. Nie umiem "sobie sprawdzić" miernikiem ile to ma na kablach po prostu wpinając całość na ostro w akumulator (kiedyś się nauczę, jak ktoś ma czas to chętnie przyjmę instrukcję jak się takie coś sprawdza :D )

0 6
  • #2 14 Kwi 2012 09:48
    Sarever
    Poziom 19  

Zazwyczaj prąd płynący na kablu REM jest małej wartości, nawet mniej niż 1A. W moim radioodtwarzaczu sony jest to 0,3A, pewnie w pozostałych podobnie.

0
  • #3 14 Kwi 2012 11:10
    grzesiek2110s
    Poziom 11  

Jeśli masz podłączone sterowanie wzmacniacza za pomocą radia to jest tak jak kolega wyżej napisał, więc przełącznik 1-2A na pewno sobie poradzi. Inna sprawa jeśli masz zrobioną prowizorkę i chcesz odcinać wzmacniacz na przewodzie dodatnim to tu już trzeba przełącznik przenoszący dużo wyższe natężenie. Myślę że 15A powinno wystarczyć.

0
  • #4 14 Kwi 2012 23:42
    milejow
    Poziom 42  

Śmiało wpinaj nawet 0,5A, nic się nie stanie i będzie działać

0
  • #5 17 Kwi 2012 17:21
    Jacek1234gml
    Poziom 11  

Wzmacniacz włączony niezależnie od włączenia radia... Czy nie lepiej przycisk wpiąć tak aby robił przerwę w przewodzie rem. między radiem a wzmacniaczem. Wtedy jeśli radio wyłączone to i wzmak wyłączony a jeśli radio włączone to wzmak włączasz albo wyłączasz przyciskiem.
    Ja u siebie mam tak zrobione. Wtedy nie muszę się martwić o to czy na pewno wzmacniacz wyłączyłem żeby przy próbie uruchomienia silnika nie było zonka

0
  • #6 17 Kwi 2012 18:04
    Sarever
    Poziom 19  

Jacek1234gml napisał:
    Czy nie lepiej przycisk wpiąć tak aby robił przerwę w przewodzie rem. między radiem a wzmacniaczem.

Piszemy o tym od początku tego wątku, więc nie rozumiem celu zamieszczenia tej uwagi.

0
  • #7 17 Kwi 2012 18:07
    Jacek1234gml
    Poziom 11  

Faktycznie nie zrozumiałem. Myślałem że kolega chce podłączyć rem. przez przełącznik bezpośrednio do "plusa".

0