Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Harman Kardon AVR-265 - popiskuje czasami

14 Kwi 2012 13:57 1677 1
  • Poziom 11  
    Mam od kilku miesięcy HK AVR-265 i od samego początku zauważyłem, że co jakiś czas (kilka-kilkanaście minut) w różnych głośnikach (pojedyńczo) pojawia się krótkie piśnięcie. Wszystkie źródła sygnału mam podłączone przez HDMI. Próbowałem różnych ustawień w AVR, wyłączałem procesor dzwięku, puszczałem sygnał "na wprost" (bypass) i nic. Co jakiś czas da się usłyszeć krótkie pyknięcie w głośnikach. Przypomina ono trochę dzwięk, który pojawia się przy próbie odtworzenia w kompie np. uszkodzonego pliku zakodowanego jakimś divix lub podobnym. Takie piśnięcie/piśnięcia "cyfrowe". Czy macie może podobne doświadczenia z tym amplitunerem? Wersja firmware 1.0. Może jest jakaś nowsza, która usuwa ten błąd - zakładam że to raczej coś programowego jest.
  • Poziom 11  
    Udało mi się rozwiązać tą zagadkę z popiskiwaniem amplitunera. Okazało się, że w wyniku nadmiernego nagrzania się (ok. 60 stopni Celsjusza) zaczyna sprzęt szwankować. Wystarczy, że ma odpowiednie chłodzenie i problem znika. Temat do zamknięcia.