Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne do biura, laserowe, monochromatyczne

14 Kwi 2012 14:30 7230 17
  • Poziom 15  
    Witam,

Szukam urządzenia do biura. Musi posiadać skaner, drukarkę i ksero.

Jeżeli chodzi o fax to mam pytanie. Czy lepiej kupić osobno fax i urządzenie wielofunkcyjne czy wszystko razem?

Urządzenie mogłoby być wyposażona w wyjście ethernet (da się przez takie skanować??).

Chciałbym żeby była tania w eksploatacji (tani toner, tani bęben - to chyba się wymienia raz na jakiś czas), nie zawodna. Nakład około 2000 stron miesięcznie.

Pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jakieś szczegóły więcej ? A3 ? A4 ? Duplex i ARDF potrzebny ? Nowe ? Używane ?

C.
  • Poziom 15  
    Na pewno A4. Duplex może być ręczny, raczej nowa.

Co to jest ARDF?
    DJ SNap napisał:
    Co to jest ARDF?

Automatyczny podajnik dokumentów 2 stronnych :)

C.

p.s. No to ja Ci coś z używek polecę - RICOH Aficio 1515. Poczytaj o tym. Tania maszyna z jeszcze tańszą eksploatacją.
  • Poziom 15  
    Przyznam szczerze że mierzyłem w coś tańszego (w zakupie) ale toner kosztujący 75 zł (wg jeden z aukcji) kusi!

Z nowych polecano mi Epson Aculaser mx14nf
    oraz HP M1132. Coś ktoś może słyszał o tym sprzęcie??
  • Poziom 33  
    DJ SNap napisał:
    Przyznam szczerze że mierzyłem w coś tańszego (w zakupie) ale toner kosztujący 75 zł (wg jeden z aukcji) kusi!

Nie porównywałbym urządzenia wielofunkcyjnego typowo domowego lub dobrego do małego biura do urządzenia, które ma służyć do pracy. Jeśli chcesz wydawać sporo na tonery (w końcu nakład około 2000 stron miesięcznie)- polecam nowe i tanie w zakupie urządzenie. Tego Ricoha czy też inne fajne maszyny można dostać od ok. 500zł - to powinna być dobra inwestycja, która na pewno przy drugiej, czy nawet pierwszej wymianie tonera się powinna zwrócić.
    Regenerowany do hp to koszt około 50zł na 2000 stron, do Ricoha ok. 75zł - na 7 tys stron - jest to zauważalna różnica.
    Nie, żebym odradzał zakup takich urządzeń - jest to jednak jakieś wyjście.
  • Poziom 15  
    Wiem niestety jak to jest. Im tańsze urządzenie tym droższe tusze/tonery. Sam w domu użytkuje HP k209a, który jest stosunkowo drogi (jak na moja "domową" kieszeń - ponad 300 zł) ale za komplet tuszy "bulę" 50 zł... Pomyślę na tym Ricohem. Dzięki bardzo za radę. Może ktoś jeszcze coś zarzuci - zobaczymy.
  • Poziom 21  
    Tania w eksploatacji A4 z faksem to będzie używana Konica Minolta Bizub 130f/131f lub 190f (z dupleksem).Skaner kolorowy. Toner na 16 tys. stron. Bęben na 30 tys.
  • Poziom 15  
    Mamy obecnie Konicę Minoltę PagaPro 1390. Zepsuł się w niej podajnik do skanowania (to takie u góry żeby nie skanować każdej kartki pojedynczo :) ). Czy te Bizhuby będą lepsze od tej obecnej?

Co mogło się zepsuć i jak i gdzie to naprawić? I czy lepiej naprawić tego PagePro czy kupić używanego Bizhuba lub Ricoha?

Awaria polega na tym iż po włożeniu dowolnej ilości kartek do górnego podajnika następuje wciągnięcie pierwszej kartki o ok 75%. Powinna zjechać tylko kawałek a przejeżdża prawie cała.
  • Poziom 33  
    DJ SNap napisał:
    I czy lepiej naprawić tego PagePro czy kupić używanego Bizhuba lub Ricoha?

To już zależy od Ciebie. Jeśli to urządzenie wystarczało i nie jest ogólnie wyeksploatowane - można próbować naprawiać. Inaczej lepiej kupić używane (ricoha, czy też bizhuba) po przeglądzie/wymianie części z gwarancją - pagepro to jest takie typowe urządzenie wielofunkcyjne.
  • Poziom 1  
    Witam.

Podłączę się pod temat.

Chciałbym zakupić wielofunkcyjne urządzenie laserowe mono, nowe. Jednym z ważnych dla mnie kryteriów jest dostępność tanich zamiennych tonerów/łatwość uzupełnienia proszku. Z tego co wstępnie wyczytałem, konieczny jest w takim przypadku zakup urządzenie bez chipa tak?

Interesują mnie urządzenia:
    1. Standardowe połączenie drukarki laserowej + skanera, bez zbędnych fajerwerków,
    2. Drukarka laserowa + skaner + podajnik ADF,
    3. Drukarka laserowa + skaner + podajnik ADF + automatyczny duplex + WiFi,
    to ostatnie nie koniecznie.

System operacyjny - w tej chwili winXP, docelowo Linux. Zastosowanie domowe, docelowo pod bardzo małą firmę. Drukarka nie będzie obciążona, tyle co druk kilku faktur miesięcznie, trochę dokumentów.

Prosiłbym o pomoc w doborze urządzenia.
  • Poziom 2  
    Polecam OKI ES4180. Ma wszystko co potrzeba oprócz WiFi.
    Toner z bębnem wystarcza na 20 000 stron. No i koszt materiałów eksploatacyjnych znacznie mniejszy od proponowanej OKI MB470.
    Skanowanie, wysyłanie faksów z komputera, wysyłanie e-maili bezpośrednio z drukarki bajecznie proste.
  • Poziom 12  
    W podobnym temacie, poszukuje do biura sprzętu do wszystkiego, uniwersalnego. A4, skaner (fax opcja), ksero, mono, odciążenie około 2k stron.

Znajomy poleca mi używane sprzęty w granicach 500 zł

DELL 1815dn
    HP LaserJet 3055
    DELL 2335dn

Bardzo proszę o opinię czy w tych pieniądzach warto coś takiego zakupić czy lepiej za podobną kwotę poszukać czegoś nowego, lub innego.
    Na Twoje potrzeby ten HP wystarczy , spokojnie :) Jakby co nowe HP LJ Pro M1132 też za ok. 500 zł kupisz.

C.
  • Poziom 19  
    A ja bym zaproponował nowego Samsunga CLX3185FN z wiecznym chipem.

Regeneracja tonerów to koszt 50zł i każdy kolor masz na ok 2000stron.

Xero, drukarka laserowa kolorowa z obsługą sieci ethernet, skaner, automatyczne pobieranie kilkunastu kartek skanujac je.

Cena nowego ok 800-1000zł i wiem gdzie takie dostać na gwarancji i na FV.
  • Poziom 12  
    Ale w samsungu dochodzi koszt bębna który troszkę podnosi koszt, a dodatkowo koszt tonera i jego wystarczanie jest co nieco przez eko185 przekłamany bo wg. chipa i allegro CMY na 1000 a czarny na 1500 wystarcza, o cenie nie wspominając.
  • Poziom 19  
    To na znanym portalu aukcyjnym jest cos takiego:
    - wieczny chip na tonery
    - proszek do wszystkich kolorow za 50zł (100g każdego koloru i 200g czarnego)
    - reset bębna 50zł
    - reset pasa też jest

Tonery starczają mniej więcej na:
    - czarny ok 2000stron (w praktyce)
    - kolory ok 1500-2000stron (w praktyce)

Reset bębna i pasa wystarczy raz kupić i ponownie go "stosowac".

Więc policz sobie koszty.

Jeśli chodzi o żywotność bębna i pasa (pomijając dane producenta) to ok 50tyś stron pociągnie jedno i drugie (sprawdzone w praktyce).
  • Poziom 12  
    Z tak pewnym tonem wypowiedzianą przez eko185 odpowiedzią aż miło mieć do czynienia i bez cienia ironii z bijącego wręcz profesjonalizmu, chylę czoła i napiszę że coraz bardziej a właściwie całkowicie przekonałeś mnie do swej racji.

Czy dane gdzie można dostać w preferencyjnej cenie samsunga można dostać ogólnie czy na PW??

Oczywiście jest to dla eko185 w pełni jasne, że wszelkie utyskiwania i problemy z omawianym samsungiem zostaną zwalone na jego barki z pełną wręcz premedytacją ;)