Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spliter dla TNK na dwa dekodery, Schemat

kubek15 14 Apr 2012 15:14 6957 11
    kubek15
    Level 9  
    Witam

Chciałbym podzielić sygnał TNK na dwa dekodery tak by oglądać TNK na dwóch telewizorach żeby można było na jednym i drugim oglądać w tym samym czasie różne kanały. Da się tak?
    Aby to zobrazować narysowałem taki schemat jaki mam obecnie (pierwsze zdjęcie). Dekodery na schemacie są takie jakie aktualnie posiadam. Oraz na drugim zdjęciu to co chciałbym osiągnąć. Czy mogę to tak zrobić? Czy lepiej kupić nowy konwerter z 3 wyjściami? Dojdzie dekoder philips6010 oraz ten spliter co na zdjęciu.
    Czy są jakieś inne tańsze sposoby na podział tej TNK ?
    Spliter dla TNK na dwa dekodery, Schemat Spliter dla TNK na dwa dekodery, Schemat
    matzg
    Level 35  
    Witam, przy trzech dekoderach konwerter quad.
    andpol 33
    Level 38  
    Tak się nie da. Potrzebujesz konwerter poczwórny - quad i dodatkowy kabel z konwertera do planowanego tunera.
    kubek15
    Level 9  
    A ten rozdzielacz to się nie sprawdzi? Czy sprawdzi się ale będą duże szumy? To po co on w ogóle jest jak nawet nie rozdziela jednego sygnału na dwa?
    andpol 33
    Level 38  
    Weź Kolego poczytaj o podstawach tv satelitarnej, bo to pytanie nie trzyma poziomu. Nie da się tak i już. To nie telewizja naziema. Przy pomocy takiego rozgałęźnika uszkadzasz tuner, albo konwerter.
    kubek15
    Level 9  
    Ja się nieznam na tym dlatego pisze tutaj. Bo jak pisałem do kolesia co sprzedaje na allegro takie rozgałęziacze i splitery to pisał że zadziała takie podzieleni bez nowego konwertera, ale widocznie w kulki leci i chce za wszelką cene sprzedać i pytam tutaj bo tu pewnie wielu ekspertów.

Czyli tylko kupie konwerter na 4 wyjscia i będzie gitara?

Jeżeli chodzi o konwerter to cena=jakość czy moge brać pierwszy lepszy? Bo telewizor to jeszcze z tych starszych jest i do niego che własnie podzielić więc jakiegoś cudownego obrazu nie oczekuję.
    andpol 33
    Level 38  
    Tylko musisz pamiętać, że potrzebujesz konwerter quad, bo z 4 wyjściami też jest quattro. Najlepiej kupić jakiś markowy np. Inverto albo Golden Interstar. Z tańszych u mnie dobrze się sprawuje Blue Line.
    kubek15
    Level 9  
    aha ok dzięki wielkie za info.

A widze że ty obeznany mocno w temacie to jeszcze zapytam.
    Jak z tymi spliterami bo na allegro są jakieś po ok 120-140zł i czy będzie to śmigało tak jak chce czyli że w danej chwili mogę na obu telewizorach oglądać inny kanał? Są jakieś duże opóźnienia lub zakłócenia ? czy da się oglądać?
  • Helpful post
    andpol 33
    Level 38  
    Potrzebujesz oczywiście 2 niezależne tunery tak, jak na Twoim rysunku. Splitter musi obsługiwać kodownie "Conax" (w takim jest kodowana TNK). Tylko, że ten tuner z rysunku to jest od Cyfry. TNK nie pójdzie na nim. Konieczna zmiana oprogramowania. Gdzieś chyba są softy pod TNK, ale nie jestem pewien.
    kubek15
    Level 9  
    ok.

Sorki że tak cie męczę tymi pytaniami ale to już ostatnie.

Zastanawiałem się na zakupem anteny pokojowej , myślisz że one są coś warte żeby pooglądać tvp 1,2 ,polsat i tvn ? Bo się własnie zastanawiam czy kupować ten konwerter i spliter i wychodzić na dach. Czy właśnie taka antenka pokojowa.
    Wiadomo że miałbym mniej programów pewnie jakoś gorsza ale ty masz doświadczenie to możesz coś poradzić czy warto.

Jeżeli chodzi o obszar to województwo Podkarpackie miasto Przeworsk a dokładniej to okolice ,myślisz że taka pokojowa antena by dała jakiś obraz czy to tylko sprawdza się w większych miastach ?

Będę wdzięczny za odpowiedz
  • Helpful post
    andpol 33
    Level 38  
    Generalnie antena pokojowa nie sprawdza się nigdzie. Zawsze jakieś programy są mniej lub bardziej śnieżące i często jest tak, że zmieniając program trzeba przestawiać antenę. Może, jak uruchomią naziemną cyfrową z docelowymi mocami, to w miastach będzie można odbierać na antenach pokojowych bez zakłóceń, ale też na pewno nie wszędzie. Możesz znaleźć jakiś lokalny sklep i umówić się ze sprzedawcą, że zwrócisz, jeżeli odbiór będzie słaby.
    kubek15
    Level 9  
    aha ok to dzięki za info bardzo mi pomogłeś