Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Custom Reset -Samsung Avila S5230

14 Kwi 2012 16:43 12115 4
 • Poziom 18  
  Witam. Chciałbym przywrócić hasło serwisowe (8 zer), którym mogę zerować liczniki, w telefonie Samsung Avila 5230 GPS.
  Nie chcę robić master resetu, a jedynie custom reset, przy pomocy kodu *2767*2878# ( taki podobno służy do tego celu ?) I tu mam problem bo po wpisaniu tego kodu pojawia sie okno z tekstem :
  Press Back Key or # key
  TMCommand:732

  a pod tym tekstem jest klawiaturka i przycisk potwierdzenia.
  Jak naciskam znak ..#.. to telefon nie reaguje, a jak wciskam klawisz powrotu, to za każdym przyciśnięciem liczba 732 skracana jest do: 73 potem 7, a po trzech przyciśnięciach pojawiają się takie opcje do wyboru :

  1. Debud Screen
  2.Version Information
  3.RF Test
  4.Base Band
  5.Audio
  6.Common

  Po wyborze z klawiatury dowolnej cyfry od 1 do 6 rozwija się podmenu ( a tam kolejne podmenu dla podmenu) dla każdej z pozycji 1-6. Nie bardzo wiem, jaką mam opcje wybrać, aby przywrócić fabryczne hasło ?
  Z tego co znalazłem w necie, to niby po wpisaniu samego kodu i restarcie fonu ma się zrobić custom reset, ale u mnie to nie działa. Jak to poprawnie zrobić, ewentualnie jakim programem można odczytać istniejące hasło z pamięci eeprom.

  P.S Telefon jest w oryginale bez simlocka. Soft S523GBRJG1.
 • Poziom 14  
  Custom reset z tego co się orientuję to nic tu nie da. Kod łatwo się resetuje za pomocą NSPro.
 • Poziom 18  
  Mzymon, dziękuję za informacje. Dziwi mnie , że na różnych forach podawany jest ten właśnie kod, który rzekomo przywraca m.in fabryczne hasło 8x0 :?: . Wracając do tematu, użycie ( zakup programu + kabel) NSPro nie wchodzi w grę, bo nie zajmuję się zawodowo tematyką GSM. Chciałem jedynie w moim obecnym telefonie, przywrócić hasło fabryczne. A powiedz, czy wobec tego master reset, tym kodem *2767*3855# załatwi sprawę tego hasła? Ostatecznie przekopiuje dane na dysk, a potem wgram z powrotem, ale muszę mieć 100% pewność, że master resetem przywrócę to hasło fabryczne i nie namieszam w sofcie.

  P.S Jeśli już ktoś robił master reset w Avilii, to proszę o mały instruktaż, o ile czynności związane z tym resetem wychodzą poza te, które związane są z wyjęciem kart SIM i SDmicro, wpisaniem kodu i oczekiwaniem na automatyczny restart telefonu.
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  *2767*3855# ten wlasnie przywroci haslo fabryczne
 • Poziom 18  
  Dziękuję za potwierdzenie. Faktycznie ten master reset przywrócił fabryczne hasło. Temat zamykam.