Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nesotrada livebox 2.0 - 2 pc kablem

14 Kwi 2012 16:46 1940 8
  • Poziom 9  
    Witam użytkowników forum :) zapoznam Was teraz z ciekawą zagadką i mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział jak ją rozwiązać.
    Do tej pory posiadałem neostradę podpiętą do routera EDIMAX AR-7084gA i rozdzielałem sygnał pomiędzy 2 lapki (połączenie WiFi) oraz 2 komputery stacjonarne za pomocą ADSL (z tym że 1 z nich znajduje się 50-100m od routera) - i wszystko działało bez zarzutów. Zmieniła się umowa, wzięło się liveboxa 2.0 i zaczęły się schody... Mianowicie wszystkie komputery łączą się bez zarzutów z liveboxem prócz właśnie tego oddalonego o 50m. Gniazda ethernet w liveboxie skonfigurowałem (bo sprawdzałem na stacjonarnym który śmiga bez zarzutów i na każdym gnieździe prócz tego pod TV net działa). Kabel jest także sprawny bo przecież na starym routerze działą bez zarzutów.
    Wszystkie komputery mają windows XP (SP2 lub 3).
    Co może być więc tutaj problemem?
    Dodam, że ten oddalony o 50m PC wcale nie wykrywa połączenia (nawet gdy wpinałem go pod gniazdo ethernet nr 1 (czerwone)).
    Proszę o wypowiedzi i sugestię :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Próbowałeś połączyć przez jakiś switch? Mam w domu pewien układzik z sieciówką którą jak łączę bezpośrednio z livebox'em nie działa a przez switch jest ok.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Próbowałeś wymusić na karcie prędkość 10Mbit?
  • Poziom 9  
    Ja delikatnie zielony jestem więc pomalutku proszę ;p
    Co to ten switch? Jakaś rozdzielka czy coś?
    Jak mam wymusić na karcie prędkość? (karta Realtec family)
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Pawel__1515 napisał:
    Jak mam wymusić na karcie prędkość? (karta Realtec family)

Nesotrada livebox 2.0 - 2 pc kablem
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Pawel__1515 napisał:

Co to ten switch? Jakaś rozdzielka czy coś?

Coś w tym stylu. Urządzenie, które może rozdzielić Ci łącze np.: na kilka kompów.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Za switcha może posłużyć ci stary router. Wyłącz w nim tylko DHCP przed podpięciem do liveboxa.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedzi i wytłumaczenie :) więc w w najbliższy piątek zrobię według waszych sugestii i dam znać jak poszło :)
  • Poziom 9  
    Wymuszanie na karcie prędkości nic niestety nie dało ale za to opcja z wykorzystaniem starego routera jako switcha (po wyłączeniu DHCP) spisała się na medal :) dalej nie wiem czemu akurat tak się dzieje ale wystarczy, że działa ;D dzięki serdeczne za pomoc :)