Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panel słoneczny serwomechanizmy układ sterownik

14 Kwi 2012 17:18 2579 8
  • Poziom 7  
    witam
    otóż mam mały panel słoneczny 2v do tego multimetr zasilacz stabilizowany 2 serwomechanizmy które obracają go pod różnym kątem plus sterownik który steruje tymi serwomechanizmami i oczywiście baterię która zasila ten cały układ. Potrzebuje pomocy co zrobić. Cały zestaw stoi na parapecie i w ciągu dnia panel osiąga pełną moc gdy jest zachmurzenie czy pod wieczór napięcie spada więc należy poprzez serwomechanizm obrócić panel w stronę słońca. Potrzebuje jakiegoś urządzenia czy programu który po spadku napięcia w panelu czy gdy nie będzie osiągał pełnej mocy obrócił delikatnie panel w stronę słońca i tak ciągle gdy juz będzie ciemno może to się (zapętlić) i panel wychyli sie juz maxymalnie do słońca i tak pozostanie lub odłączy układ. jak to zrobić co kupić jak się do tego zabrać ?

Dodano po 2 [minuty]:

na prosty język co zrobić żeby po spadku napięcia w panelu słonecznym aktywowało to serwomechanizm żeby ustawił panel do pełnej mocy
  • Fabryka Prądu
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Może trochę inaczej, wpisz w google "solar tracker".
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 7  
    ok ale gdzie to kupić jaka jest polska nazwa produktu
  • Poziom 22  
    Według mnie lepsze rozwiązanie to mechanizm zegarowy, który oczywiście może być elektroniczny z serwomechanizmem :D Odpada problem z zachmurzeniami, przy których prosty "solar tracker" może wariować.
  • Poziom 7  
    http://www.ebay.pl/itm/12v-basic-LED-Solar-Se...pt=AU_Solar&hash=item2c63668d62#ht_1266wt_698
    coś takiego żeby można było w sklepie kupić bo znalazłem tylko drogie do dużych paneli.
    mam jeszcze drugi panel 5v jak coś
    właśnie wolałbym coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=K-TTAho-abc

co do mechanizmu zegarowego masz na myśli że o określonej godzinie będzie się uruchamiał serwomechanizm który obróci panel do słońca? ale to nie będzie dość precyzyjne
    gdzie to można kupić na allegro widziałem tylko to
    o czyms takim mówisz ? http://allegro.pl/pl-wyl-czas-metron-pcm03-na-th35-16a-gwar-12m-i2276836860.html
  • Poziom 22  
    Mam na myśli zegarowy układ śledzący. W skrócie działa to mniej więcej tak: powiedzmy, że o godz. 10-tej słońce pojawia się się w określonym miejscu widocznym z Twojego okna a o godzinie 18-tej znika z widoku. Czyli układ zegarowy o godzinie 10-tej ustawia panel w kierunku słońca a potem co np. 15 minut obraca panel za pomocą serwomechanizmu o odpowiedni kąt, i tak aż do godziny 18-tej. Wtedy panel wraca na początek i czeka do następnego dnia. Nachylenie osi obrotu zależy od pory roku i powinno być regulowane.
  • Poziom 7  
    hmm w zasadzie mogłoby być ale jednak dopeiro wtedy gdy nie proadze sobei z tym co ja chce
  • Poziom 12  
    Witam
    W numerze EP 08.2010 był opisany sterownik mający zapisane w pamięci położenie słońca na cały rok, i sterownik ustawiał panel w.g. zapisanych nastaw - sądzę, że to coś czego szukasz.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    ok dzieki mam ten numer. ale ja potrzbeuje gotowego układu do kupienia bo cięzko jednak zmajstrować taki układzik

Moderowany przez Madrik:

Ostrzeżenie. Notorycznie naruszasz regulamin punkt 3.1.13:
    3.1. Zabronione jest w szczególności:
    3.1.13. Publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

To nie jest stronka na Facebooku, ale forum techniczne reprezentujące określony poziom, z którego nie chcemy schodzić.

Proszę o zachowanie podstawowych zasad gramatyki, ortografii i interpunkcji. Dla osób wykręcających się dysfunkcjami mózgowymi - pod oknem edycji postu jest przycisk "Pisownia".