Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz gramofonowy na wkładkę magnetyczną.

14 Kwi 2012 18:56 2349 3
  • Poziom 16  
    Witam. Chciałbym zrobić sobie przedwzmacniacz wraz z wzmacniaczem dla wkładki gramofonowej magnetycznej. Dlaczego? Gdyż w moim gramofonie oryginalny wzmacniacz jaki jest nie wystarcza (tzn. Za małe wzmocnienie wkładki, to tak jakby wzmacniacz był na piezoelektryczną :/ ). Jestem otwarty na propozycje. Zasilanie może być z zewnętrznego źródła. ( Nie nie jestem leniwy, po prostu chcę aby przedwzmacniacz miał: Potencjometr głośności, balans kanałów, regulacja wysokich oraz niskich tonów. ) .

EDIT: Układ ma być na tranzystorach.
  • Poziom 38  
    Witam,
    troszke kolega namieszal,
    Wzmacniacz korekcyjny do wkladki magnetycznej ma na celu wzmocnienie i skorygowanie charaktrystyki odczytu dzwieku z plyty winylowej. Drugim stopniem bedzie juz wlasciwy przedwzmacniacz z regulacja barwy dzwieku i wzmocnienia.
    Co sie stalo z oryginalnym wzmacniaczem korekcyjnym ? nie mozliwe aby nagle okazalo sie ze to piezo skoro dzialal jako magnetyczny - drastycznie rozne pozimy napiec wejsciowych 2-3mV vs. kilkaset mV i rozna charaktrystyka oraz impedancje.
    Przedwzmacniacz do piezo i wkladka magnetyczna to nic prawie by nie bylo slychac. Czy to co jest w gramofonie to na pewno byl wzmacniacz korekcyjny czy mowimy o prostym gramofonie ze wzmacniaczem jakie swego czasu "tworzyla" np. fonica ?
    Przedwzmacniacz korekcyjny moze byc wbudowany do gramofonu lub wzmacniacza wlasciwego (czyli uklady przelacznikow wejsc, regulacji barwy wzmocnienia balansu i wzmacniacz mocy).
    Nie napisal kolega czy ma to byc uklad tranzystorowy, na ukladach scalonych a moze nawet lampowy ? Jak bardzo rozbudowany itp.
    A tak naprawde to chwila w google czy nawet na elektrodzi ei wszystko jest.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    viayner napisał:
    dzialal jako magnetyczny
    Nie magnetyczny. Ten wzmacniacz oryginalnie był jak zwyczajny np. do kaseciaka, (bo w tym gramofonie jest radio) więc dlatego chcę zrobić nowy i odpowiedni. A gramofon jest z rynku z radiem jakaś tam Elta :/ Kiedyś to rozebrałem, same bibeloty bez jakości, tylko radio gra dobrze, a dźwięk z płyty za mało podbity za mało niskich oraz wysokich tak po średnio. Układ ma być na tranzystorach.

viayner napisał:
    wkladka magnetyczna to nic prawie by nie bylo slychac. Czy to co jest w gramofonie to na pewno byl wzmacniacz korekcyjny czy mowimy o prostym gramofonie ze wzmacniaczem jakie swego czasu "tworzyla" np. fonica ?
    No słychać ale dźwięk jest taki jakby wzmacniacz który tam jest nie był taki jaki być powinien (czyli że jest zły, a powinien być osobno do radia i gramofonu a w tej konstrukcji jest jeden na wszystko radio i gramofon, więc chcę zrobić właśnie wzmacniacz taki jaki powinien być w pożądanym gramofonie.)
    " "tworzyla" np. fonica ? " No nie. Piszę przecież że to o mam to jest jakiś bubel z rynku, i że ma do kitu wzmacniacz.

Więc żeby nie było wątpliwości to:

1. Przedwzmacniacz ma mieć:
    a) Balans kanałów
    b) możliwość regulacji niskich oraz wysokich tonów
    c) pokrętło głośności

2.Wzmacniacz ma być:
    a) na tranzystorach

3. W gramofonie jest:
    wkładka magnetyczna, a wzmacniacz jest tam tak jakby na piezo elektryczną wkładkę, czyli tak jakby wzmacniacz by był np na kaseciaka. Więc chcę zrobić osobny takowy wzmacniacz jak pisałem.
  • Poziom 16  
    Temat zamykam gdyż nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. -prlunitra-