Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio DX-AR 0363 - kostka

14 Kwi 2012 21:16 6117 11
  • Poziom 10  
    Witam

Potrzebuję schematu podłączenia pod gniazdo z tyłu radia DX-AR 0363. Nie posiadam do niego kostki. A nigdzie nie mogę znaleźć podłączenia tego radia. Wiem, że to jest chińskie radio no-name. Ale chciałbym je uruchomić. Zdjąłem obudowę myśląc że będzie opisane na płytce drukowanej ale nic nie ma. Znalazłem które piny są masą ale resztę boję się podłączyć aby go nie spalić.

Proszę o pomoc
  • Poziom 11  
    daj fotkę tylnej ścianki radia może coś ułatwi
  • Poziom 10  
    dołączam zdjęcie tylnego panelu, gniazda i płyty wierzchniej. Nie mam pojęcia jak to podpiąć. Gdyby to na wierzchniej płycie było czytelnie oznaczone a nie jest.

kostka jest 16 pinowa. 8 góra i 8 dół

Radio DX-AR 0363 - kostka Radio DX-AR 0363 - kostka Radio DX-AR 0363 - kostka
  • Poziom 10  
    kostka, by pasowała tylko drugie pytanie, które piny to zasilanie, a które zasilanie. Tak żeby go nie spalić. Bo nie wiadomo czy będą odpowiadały kolor temu radiu

Może ktoś posiada takie radio i mógłby zrobić zdjęcie kostki, chodzi o same kolory przewodów
  • Poziom 11  
    pod zdjeciem tej kostki z allegro jest napisane:
    Każda z kostek ma opisy na przewodach w skrócie w języku ang., my dołączamy oprócz tego cały opis podłączenia z rozpiską który przewód do czego służy, łącznie z rozpiską kolorystyki przewodów.
    Powinieneś sobie poradzić tylko musisz być pewny co do rozmiarów kostki
  • Poziom 10  
    mi chodzi czy przewody z kostki będą odpowiadały piną w radiu
  • Poziom 9  
    Również poszukuję schematu z instrukcją który pin jest plusowy a który minusowy,bo z obrazka nie potrafię odeczytać :(
  • Poziom 10  
    a ma pan do tego radia orginalną kostkę?
  • Poziom 9  
    oto chodzi ze nie,mam kostke ktora pasuje...ale z przewodami jest juz gorzej
  • Poziom 10  
    Witajcie, mam to radyjko a rozkład przewodów jest następujący:

Patrząc od tyłu:

góra od lewej:
    RCA biały
    RCA czarny (wspólny)
    RCA czerwony
    zółty
    szaro-czarny
    szary
    niebiesko-czarny
    niebieski

dół od lewej:
    czerwony
    pomarańczowy
    czarny
    brązowo-czarny
    brązowy
    zielono-czarny
    zielony

edit: muszę sprawdzic jeszcze raz - na dole podałem 7 przewodów - jakiś mi umknął (lub który pin jest niepodłączony - przepraszam nie zauważyłem wcześniej)

No i rzeczywiście - pomiędzy pomarańczowym i czarnym jest pusty pin
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc. Jeszcze dzisiaj spróbuję uruchomić :)