Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Check engine - Opel Monterey 3.2

FajnyUzytkownik 14 Kwi 2012 22:34 1986 0
    FajnyUzytkownik
    Poziom 2  
    Witam.
    Niedawno zakupiłem opla monterey od początku wywalał w nim check engine. Wydawało mi się, że to może być sonda lambda (sondę wymieniłem na nową bosch'a - 3 przewodową //dziwi mnie, że we wtyczce z wiązki są umieszczone 4 kable // wcześniej też była sonda 3 przewodowa).
    Po wymianie sondy przejechałem się... check engine (nic nie pomogła wymiana).
    Check engine wchodzi mi tylko na rozgrzanym silniku co dziwnie silnik "raczej" normalnie pracuje, nie przygasa obroty raczej stałe, nie mam problemów z odpaleniem silnika. Po wyłączeniu silnika gdy włączy się chceck engine i ponownym włączeniu - znika na chwilę i ponownie w czasie jazdy wyskakuje...
    Zwracam się do Kolegów z prośbą o pomoc, może ktoś już przerabiał taki temat.
    Dzisiaj zauważyłem nowy "kwiatek" w aucie... nie jestem w 100% przekonany ale chyba nie ma w nim przepływomierza !!! ???
    Z fotek (na aukcjach)wnioskuję, że przepływomierz powinien być ulokowany toż za obudową filra powietrza, tymczasem u mnie filtr łączy się bezpośrednią z czarną rurą prowadzącą do doloty (ewentualnych wtyczek do przepływomierza w tej okolicy jeszcze nie zlokalizowałem)
    Auto:Opel montrey (Isuzu trooper) 3.2v6 benzyna1993r.

Przy okazji zapytam się, czy nie wiecie które kable (kolory) odpowiadają za system samodiagnostyki (są to 3 kable) niestety w moim aucie wygląda na to że ktoś odcioł wtyczkę kable zlokalizowane są pod wewnętrzną skrzynką bezpieczników od strony pedałów.

Pozdrawiam.