Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Windows7 + apache] nie mogę zmienić zawartości pliku

14 Kwi 2012 22:53 809 2
  • Poziom 10  
    Witam

Mam strasznie dziwny problem.
    Zainstalowałem Apache pod win7, w katalogu htdocs utworzyłem plik test.php z zawartością
    Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jako edytor używam program Geany i teraz najważniejsze / najdziwniejsze:

Jeżeli otworzę plik test.php dokonam w nim zmiany, zapiszę i zamknę to zmiany w tym pliku nie dokonują się. To znaczy jest dziwna sytuacja bo jak odświeżę stronę (localhost) to zmian nie widać ale jeżeli ponownie otworzę test.php to zmiany są widoczne w pliku ale na localhoście tych zmian nie widać.

Dalej opisując to jeżeli plik test.php "wytnę" i "wkleję" na pulpit to zawartość w tym pliku jest przed zmianą gdy był on jeszcze w htdocs ...

Obecnie jeżeli chcę cokolwiek zmieniać w plikach znajdujących się w htdocs to najpierw muszę je "wyciąć" i "wkleić" na pulpit, następnie na pulpicie zedytować plik, a potem z pulpitu z powrotem "wyciąć" i "wkleić" do htdocs .... tylko w taki sposób dokoywać mogę zmian w plikach.

Czy ktoś z Was wie na czym polega problem bo irytuje mnie to strasznie i nigdy się z tym nie spotkałem jeszcze.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nikt z Was nie spotkał się z takim problemem ?
    Ja już ręce załamuję bo nie wiem co z tym fantem zrobić :(
  • Poziom 35  
    Bezpośrednio przed edycją pliku (lub w trakcie edycji bezpośrednio przed jego zapisaniem) zatrzymaj usługę 'Apache' (chyba tak się nazywa?), a po zapisaniu pliku wznów tą usługę.

Jakie są efekty edycji gdy zamiast Geany używasz Notepad.exe?