Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat instalacji pieca na ekogorszek

15 Kwi 2012 10:15 1356 1
  • Poziom 11  
    Witam mam pytanie gdyż instalację robił mi stary hydraulik i mówił że nie umie inaczej, raz była awaria i był Pan z serwisu i powiedział że coś jest źle ale on to zrobi za dużą kwotę jak na moje realia. Mam prośbę czy mógłby ktoś sprawdzić schemat i powiedzieć czy jest on dobrze?? Ogólnie piec dużo spala gdyż przy małych mrozach na dobę spala 50 kg ekogroszku 25MJ. Piec to TERMO ECO C-19
    Powierzchnia grzania około 220 m2, ściany cegła, wewnątrz płyty K-G, na zewnątrz styropian 15, okna PCV, drzwi wejściowe antywłamaniowe, reszta wewnętrzne, grzejniki płytowe około 17 szt (budynek jest podzielony na 5 mieszkań), nastawy pieca:
    czas podawania: 24
    przerwa: 60
    histereza: 2
    to co pozostaje po spalaniu ekogroszku to jest czysty popiół. Jednak jak wspomniałem serwisant był i ustawienia ze mną ustawiał ale powiedział że instalacji jest coś źle i to wpływa na dużą ilość spalania ekogorszku.
  • Poziom 14  
    Witam, moim zdaniem nie jest potrzebny zawór 4 drożny, czy przez niego przypadkiem nie płynie w chwili obecnej ciepła woda w stronę naczynia? bo jeśli tak to dodatkowe straty ciepła, sugeruje otworzyć 3 drożny na max i sukcesywnie obniżać dostęp powietrza(obrotami lub przesłoną dmuchawy) w ten sposób obniżyć moc kotła bo może za dużo ciepła idzie w komin (dostosować podawanie paliwa).