Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik brigs z kosiarki 6,0KM prawdopodobnie seria 675 luzy na wale korbowym

15 Kwi 2012 10:52 3291 3
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich zainteresowanych,
    kupiłem okazyjnie kosiarkę z silnikiem brigs 6KM jest to prawdopodobnie seria 675, nie wiem dokładnie bo jest znakowany jako TORO 6KM ale nie w tym rzecz.
    Silnik na potężne luzy na wale korbowym i od góry wyrzuca olej przy kole zapłonowym. Moje pytanie brzmi:
    1. czy tam są łożyska takie igiełkowe/wałeczkowe bo to wygląda tak jakby pogubił te wałeczki z łożyska.
    2. Czy można kupić takie zestawy naprawcze / nowe łożyska lub panewki to takiego silnika, uszczelki obudowy, simeringi na wał, itp.
    3. Czy są jakieś elementy podczas rozbierania o których powinienem wiedzieć np. rozrząd aby nic nie zepsuć??, chciałbym sam to naprawić, a nie mam w tym zbytniego doświadczenia.

Laweta kosiarki jest jak nowa także silnik nie powinien być zużyty może to być jakaś wada. Co sądzicie??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    W kosiarkach wały osadzane są na panewkach stałych, bez możliwości ich wymiany, można wymienić tylko cylinder i miskę co w rezultacie daje cenę nowego silnika.
    Uszczelniacze wału są dostępne.
    Musisz to rozebrać i zweryfikować, czy silnik pracował bez oleju i padły panewki, czy też wał był skrzywiony i tak pracowała aż się rozbiły panewki.
    Wymiana samych uszczelniaczy pomoże tylko na jakieś 30 min pracy albo wcale.
    Przy rozbieraniu, zwróć uwagę jak jest ustawiony rozrząd, są znaki na kołach, w którą stronę jest ustawiony korbowód (jak przykręcisz odwrotnie, nie obrócisz wałem).
    Uszczelki i inne części są dostępne.
    Luzy możesz jeszcze naprawić, można wstawić tulejkę spełniającą funkcję panewki.
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki to już wiem na czym stoję, nie będę nic robił skoro nie można zmienić panewek to będę szukał nowego silnika, dzięki za pomoc temat zamykam.
    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych..