Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kino domowe -> komputer

15 Kwi 2012 13:03 1782 5
  • Poziom 8  
    Witam, temat wałkowany wieki, ale i tak nie znalazłem odpowiedzi.
    Przedstawiam wam mój problem. Chcę podłączyć kino domowe do komputera, aby uzyskać glos 5.1. Dvd działa, jednak w telewizorze nie działają głośniki, podłączałem tylko przez Eurozłącze, może dlatego. Ale tutaj pytanie jak najlepiej podlączyć całe kino do komputera.

Oto zdjęcia wejść w dvd

A oto zdjęcie wyjsc karty dzwiekowej.

Czy wystarczy połączenie czincz, czincz jack ? Chciałbym mieć przestrzenny dzwięk.
    Kartę dzwiekowa chyba obslugujaca do 7 glosnikow, komputer nieprzestarzały.Trzeba kupować jakieś przejściowki do karty dzwiekowej ?
  • Poziom 13  
    Czegoś tu nie rozumiem. Piszesz, że chcesz mieć dźwięk 5.1 a jednocześnie chcesz mieć dźwięk z telewizora. Ja jeszcze nie widziałem TV, który zrobiłby dźwięk 5.1 ale może za mało widziałem.

Moim zdaniem powinieneś wyrzucić obraz na TV a dźwięk na amplituner (zakładam, że 1 zdjęcie to złączki amplitunera).
    Po pierwsze, czy twoja karta muzyczna ma możliwość wyplucia dźwięku cyfrowo? Jeśli tak to wyjście cyfrowe w karty muzycznej wepnij do digital audio-in na wzmacniaczu. Sprawdź tylko czy masz możliwość wyrzucenia sygnału optycznego (zależy od karty). Jeśli we wzmacniaczu masz tylko wejście optyczne a w karcie muzycznej masz tylko wyjście elektryczne to musisz kupić przejściówkę.
    Jeśli z karty muzycznej nie możesz wypluć dźwięku cyfrowo to musisz wyjście z karty muzycznej podpiąć do wejścia 5.1. Wtedy zwykle przydadzą się 3 kable jack-cinch stereo.
    Równolegle wyjście obrazu podpinasz to TV i gotowe.

Inna opcja to wyjście hdmi z komputera do tv i wyjście optyczne audio z tv do wzmacniacza - oczywiście jeśli twój komputer umożliwia taka opcję.

Czy możesz po pierwsze sprecyzować co ma być źródłem sygnału a co odbiornikiem (z tytułu wynika, że chcesz odtwarzać film na kinie domowym i oglądać go na komputerze co wydaje się pomysłem raczej poronionym).
    Jak już sprecyzujesz co jest źródłem a co odbiornikiem to wrzuć kompletne fotki wyjść ze źródła i wejść na odbiorniku.
  • Poziom 8  
    Chce podłączyć kino domowe tylko z komputerem, nie z telewizorem, chce odtwarzać dzwiek z komputera na glosnikach z kina domowego. Karta ma możliwość cyfrowego odtwarzania dzwieku.
  • Poziom 13  
    To proste pytanie: Jakie masz wyjścia na karcie muzycznej (widziałem analogowe 5.1 ale nie wiem czy jest coś więcej) i jakie masz wejścia w kinie domowym (widziałem analogowe 2.0 i cyfrowe optyczne). Czy to już wszystkie dostępne opcje obu urządzeń?
  • Poziom 8  
    tylko to co na zdjeciach, masz racje
  • Poziom 13  
    Jeśli tak, to nie ma wspólnego kanału bo zintegrowana muzyka daje tylko 5.1 analog a kino domowe przyjmuje tylko sygnał cyfrowy optyczny.
    Masz 2 wyjścia: zmiana wzmacniacza lub dokupienie karty muzycznej. Przypuszczam, że taniej będzie kupić kartę muzyczną na przykład Asus Xonar DG - koszt około 200 PLN. Przy okazji zauważysz zadziwiająca poprawę jakości dźwięku z komputera, bo zintegrowane karty muzyczne łapią masę zakłóceń i przegwizdów z płyty głównej.