Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder TV z wejsciem ETHERNET jak podlaczyc do niego internet?

rudolf00 15 Apr 2012 14:12 7119 6
    rudolf00
    Level 9  
    Witam zakupilem ostatnio dekoder z tv PROMAX w ktorym sa wejscia usb hdmi i rozne takie . Jest rowniez wejscie ETHERNET. W domu mam siec wifi. co i jak zrobic aby podlaczyc pod dekoder internet i przegladac np. you tube na telewizorze.
    Pozdrawiam dziekuje za pomoc
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    APek z trybem Client, np WA500g, lub WA701N.
    rudolf00
    Level 9  
    mam router tp link to access point to tak jakby odbiornik sygnaly z tego routera ? AP podlaczam do dekodera i mam internet? a nie ma preostrzego sposobu np kabel :)
  • Helpful post
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Może być kabel (skrętka komputerowa).
    rudolf00
    Level 9  
    Dziekuje panowie za pomoc wstawiam obrazowo o co mi sie rozchodzi.
    Kablem z routera byloby najprosciej bez dokupywania ACCESS POINTA lecz dekoder mam w innym pokoju i musialbym ciagnac kabel przez pokoje.

Ale mam innego PC w pokoju gdzie jest TV z Dekoderem.

I pytanie czy da sie pociagnac do dekodera internet z tego PC? Ten komputer odbiera internet wlasnie przez WIFI z mojego routera

Dekoder TV z wejsciem ETHERNET jak podlaczyc do niego internet?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Oczywiście że się da, pytanie tylko czy się opłaca. Komputer musi być wtedy włączony i pobiera 10x tyle energii co access point. Lepszym rozwiązaniem jest zakup access pointa lub kabel (popatrz na listwy przypodłogowe czy nie mają kanałów kablowych).
    rudolf00
    Level 9  
    no tak w zasadzie sam sobie komplikuje ;) pozostaje mi dokupienie kabla i ukrycie ...dziekuje panom za pomoc. Elektorda to jedno z lepszych for na ktorych jestem zalogowany ;) dalbym pkt ale nie mam :( pozdrawiam :D :D :D