Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fiat Ducato 3,0 160 multijet przepustnica powrotu spalin

familimen 15 Apr 2012 15:11 11307 4
    familimen
    Level 2  
    Serwis ustalił awarię: usterki przepustnicy powrotu spalin błąd z komputera "zwarcie na masę"

Po krótkim czasie samochód mi się zepsuł ( nie reagował rozrusznik po przekręceniu kluczyka w stacyjce) komunikaty check engine, glow plugs, i kontrolka awarii silnika oraz mrugająca kontrolka świec żarowych - sam pogrzebałem w aucie i stwierdziłem zanik masy (minusa) na silniku.
    czy może być on spowodowany (zanik minusa na silniku) automatyczną blokadą elektroniczną komputera samochodu z powodu błędu - tej awarii przepustnicy?
    czy można z tym jeździć jakiś ( ta przepustnica ) czas czy trzeba naprawiać natychmiast? czy samochód nie rozsypie się na drodze a ta awaria nie spowoduje dalszych usterek w silniku?
    nie ukrywam że koszt naprawy spory, jak mi policzono... ;/
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    decybel91
    Level 41  
    Zmień serwis na początek to i koszty niższe wyjdą i usterkę usuną szybciej.
    familimen
    Level 2  
    No dziękuję, dobra rada ale moje pytanie i tak pozostaje bez odpowiedzi...
    Pozdrawiam
    robmaz
    Level 20  
    Witam.
    Trochę dziwnie zadane pytanie.
    To nie awaria przepustnicy powoduje zanik masy na silniku,tylko odwrotnie zanik masy może powodować rejestrowanie różnych błędów.
    kybernetes
    Level 39  
    Przepustnice w tych silnikach masowo padają więc taka usterka nie jest niczym dziwnym. Jeździć możesz póki gdzieś w polu nie staniesz bo zablokuje się klapa w pozycji zamkniętej. Co do mas - sprawdź dokładnie wszystko od akumulatora aż do masy silnika - odkręć, oczyść, zakonserwuj i solidnie ale z czuciem dokręć.