Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat Ducato 3,0 160 multijet przepustnica powrotu spalin

familimen 15 Kwi 2012 15:11 4359 4
  • #1 15 Kwi 2012 15:11
    familimen
    Poziom 2  

Serwis ustalił awarię: usterki przepustnicy powrotu spalin błąd z komputera "zwarcie na masę"

Po krótkim czasie samochód mi się zepsuł ( nie reagował rozrusznik po przekręceniu kluczyka w stacyjce) komunikaty check engine, glow plugs, i kontrolka awarii silnika oraz mrugająca kontrolka świec żarowych - sam pogrzebałem w aucie i stwierdziłem zanik masy (minusa) na silniku.
    czy może być on spowodowany (zanik minusa na silniku) automatyczną blokadą elektroniczną komputera samochodu z powodu błędu - tej awarii przepustnicy?
    czy można z tym jeździć jakiś ( ta przepustnica ) czas czy trzeba naprawiać natychmiast? czy samochód nie rozsypie się na drodze a ta awaria nie spowoduje dalszych usterek w silniku?
    nie ukrywam że koszt naprawy spory, jak mi policzono... ;/

• #2 15 Kwi 2012 16:51
    decybel91
    Poziom 38  

Zmień serwis na początek to i koszty niższe wyjdą i usterkę usuną szybciej.

• #3 16 Kwi 2012 05:51
    familimen
    Poziom 2  

No dziękuję, dobra rada ale moje pytanie i tak pozostaje bez odpowiedzi...
    Pozdrawiam

• #4 16 Kwi 2012 09:06
    robmaz
    Poziom 20  

Witam.
    Trochę dziwnie zadane pytanie.
    To nie awaria przepustnicy powoduje zanik masy na silniku,tylko odwrotnie zanik masy może powodować rejestrowanie różnych błędów.

• #5 16 Kwi 2012 09:17
    kybernetes
    Poziom 39  

Przepustnice w tych silnikach masowo padają więc taka usterka nie jest niczym dziwnym. Jeździć możesz póki gdzieś w polu nie staniesz bo zablokuje się klapa w pozycji zamkniętej. Co do mas - sprawdź dokładnie wszystko od akumulatora aż do masy silnika - odkręć, oczyść, zakonserwuj i solidnie ale z czuciem dokręć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME