Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat Ducato 3,0 160 multijet przepustnica powrotu spalin

15 Kwi 2012 15:11 6927 4
 • Poziom 2  
  Serwis ustalił awarię: usterki przepustnicy powrotu spalin błąd z komputera "zwarcie na masę"

  Po krótkim czasie samochód mi się zepsuł ( nie reagował rozrusznik po przekręceniu kluczyka w stacyjce) komunikaty check engine, glow plugs, i kontrolka awarii silnika oraz mrugająca kontrolka świec żarowych - sam pogrzebałem w aucie i stwierdziłem zanik masy (minusa) na silniku.
  czy może być on spowodowany (zanik minusa na silniku) automatyczną blokadą elektroniczną komputera samochodu z powodu błędu - tej awarii przepustnicy?
  czy można z tym jeździć jakiś ( ta przepustnica ) czas czy trzeba naprawiać natychmiast? czy samochód nie rozsypie się na drodze a ta awaria nie spowoduje dalszych usterek w silniku?
  nie ukrywam że koszt naprawy spory, jak mi policzono... ;/
 • Poziom 39  
  Zmień serwis na początek to i koszty niższe wyjdą i usterkę usuną szybciej.
 • Poziom 2  
  No dziękuję, dobra rada ale moje pytanie i tak pozostaje bez odpowiedzi...
  Pozdrawiam
 • Poziom 20  
  Witam.
  Trochę dziwnie zadane pytanie.
  To nie awaria przepustnicy powoduje zanik masy na silniku,tylko odwrotnie zanik masy może powodować rejestrowanie różnych błędów.
 • Poziom 39  
  Przepustnice w tych silnikach masowo padają więc taka usterka nie jest niczym dziwnym. Jeździć możesz póki gdzieś w polu nie staniesz bo zablokuje się klapa w pozycji zamkniętej. Co do mas - sprawdź dokładnie wszystko od akumulatora aż do masy silnika - odkręć, oczyść, zakonserwuj i solidnie ale z czuciem dokręć.