Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawie nowa bateria się nie ładuje.

15 Kwi 2012 18:35 1943 2
  • Poziom 2  
    Witam. Otóż mam problem z baterią w telefonie HTC. Pewnego dnia zauważyłem , po wstaniu z łóżka ,że mój telefon jest wyłączony i dosyć ciepły. Podłączyłem go pod ładowarkę i zauważyłem ,że dioda sygnalizująca ładowanie zapaliła się na kilka sekund i zgasła. Po kilkunastu minutach chcąc włączyć telefon nie udało mi się tego zrobić. Trochę się grzebiąc i bawiąc telefonem udało mi się go włączyć. Baterię zaczęło prawidłowo ładować. Niestety po kilku dniach nie dopilnowałem telefonu ,który rozładował się ponownie i niestety nie udało mi się go naładować przez usb. W internecie wyczytałem ,że bateria może się rozładowywać tak bardzo ,że niektóre układy w telefonach tej baterii nie wykrywają. I żeby podłączyć bezpośrednio pod stykami ++,-- i podładować jakąś ładowarką 5V, tak zrobiłem. Udało mi się włączyć telefon i dalej wszystko było ok. Po około tygodniu znowu nie dopilnowałem telefonu ,który się rozładował. Zapomniałem go podpiąć do ładowania, przeleżał kilka dni na biurku. Oczywiście jak go chciałem naładować, sytuacja się powtórzyła. No to podpiąłem znowu ładowarką 5V bezpośrednio z baterią. Po około godzince włożyłem podładowaną baterię do komórki i .... nic(mrugniecie diody), jakby się nie naładowała. No to podpiąłem ją na dłużej ok. 3H i dalej to samo. Zmierzyłem napięcie na baterii po 1h ładowania 3.2V(powinno być 3.8V) i więcej nie chce podbić. Telefon jest prawie nowy, ponad miesiąc używany. Jak podbić tą baterię, bo niemożliwe ,żeby ją nagle od tak coś trafiło. Bateria Li-On. Piszę temat w tym dzile ,ponieważ nie mam punktów na GSM serwis. Jeżeli jest możliwośc proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  • Poziom 26  
    Bateria do wymiany, nie powinna się zachowywać tak, że po rozładowaniu jej napięcie spadnie do poziomu nie wykrywalnego przez ładowarkę. Tym bardziej, że teraz nawet nie można jej kopnąć. Zauważyłeś podczas użytkowania żeby bateria szybciej się rozładowywała?, chcę tu wykluczyć winę telefonu, w którym może być zwarcie wskutek np. zawilgocenia. O ile się nie mylę na baterię masz 6msc gwarancji, więc udaj się do punktu. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Telefon na pewno nie był zalany, z baterią również się nic nie działo. Czym polecacie ją ruszyć? Może baterią 9V?

Serwis to ostateczność ,bo pewnie zabiorą telefon na miesiąc.