Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar pfl 800 tylko wiruje

szyszy258 15 Kwi 2012 19:07 2376 4
  • #1 15 Kwi 2012 19:07
    szyszy258
    Poziom 9  

Witam;) podczas włączenia prania pralka tylko wiruje ;( podobny problem znalazłem na tym forum i przyczyna leży po stronie silnika ;( I tu jest mój problem??? jeżeli też padł silnik? to jaki mogę założyć? bo ten stary niema żadnego oznakowania??? (dziwne ale prawdziwe a pralka była nowa ze sklepu) z góry dzięki za pomoc ;) Pozdrawiam

0 4
  • #2 16 Kwi 2012 13:19
    peter falk
    Specjalista AGD

szyszy258 napisał:
    Witam;) podczas włączenia prania pralka tylko wiruje ;(

Co to znaczy, że tylko wiruje?
    szyszy258 napisał:
    podobny problem znalazłem na tym forum i przyczyna leży po stronie silnika

Ano link podaj do tej "porady" :?
    Rozszerz opis usterki!

0
  • #3 16 Kwi 2012 19:12
    szyszy258
    Poziom 9  

Witam ;) Włączam pranie i od razu zaczyna wirować na sucho,nie pobiera wody żeby zacząć prać tylko wiruje i jak skończy wirowanie to niemożna otworzyć drzwi;( a gdy zaczyna wirować to silnik dziwnie buczy i powoli się rozkręca ;( pozdrawiam

0
  • #4 30 Sty 2014 18:28
    Dranzer999
    Poziom 9  

Witam mam trochę podobny problem pralka wiruje i wszystko wykonuje ale bez obciążenie. Natomiast gdy włączę na normalny cykl prania to silnik niema siły obrócić koszem. Czy wina również może leżeć po stronie silnika ??

0
  • #5 30 Sty 2014 19:02
    serwisinstalacje
    Poziom 2  

Witam.
    Niekoniecznie wina musi znajdować się po stronie silnika. Powinieneś sprawdzić moduł sterujący silnikiem, czy przypadkiem nie spalił się triak, albo przekaźniki, potem dopiero sprawdź prądniczkę tachometryczną, komutator, i uzwojenie...

0