Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit 94r Diesel Zapala i gaśnie..trzeba trzymać gaz

MaZi997 15 Apr 2012 20:20 3971 3
 • #1
  MaZi997
  Level 12  
  Witam
  Mam problem z Fordem Transit 94 rok Diesel..otóż po próbie odpalenia silnika gaśnie po 2 sekundach..natomiast gdy wcisnę gaz po odpaleniu zanim zgaśnie i trzymam wysokie obroty silnik pracuje ale jak tylko puszcze gaz i obroty spadną gaśnie momentalnie co to Panowie może być ? gdzie szukać uszkodzenia?
 • #2
  Modern9
  Level 11  
  Na początek sprawdź ustawienie rozrządu i kąta wtrysku. Transit jest czuły na kąt wtrysku,w Twoim przypadku może być za późny. Napisz jeszcze jak pracuje silnik,dymi? Szarpie?
  Sprawdź też czy się nie zapowietrza... A co jeśli jest nagrzany?
 • #3
  MaZi997
  Level 12  
  gdy silnik jest nagrzany również gaśnie..nie szarpie i nie dymi...dojeżdżając do np skrzyżowania jak tylko puści sie gaz silnik momentalnie gaśnie i trzeba go odpalać trzymając nogę na gazie. Zahaczę o jakis warsztat żeby sprawdzić kąt wtrysku.
 • #4
  wojciechjanusz
  Level 27  
  MaZi997 wrote:
  co to Panowie może być ? gdzie szukać uszkodzenia?
  To stało się nagle, czy powoli zjawisko narastało? Nie napisałeś nawet, czy silnik jest na Boschu, czy na Lucasie...
  Jeżeli jest na Boschu, spróbuj podkręcić wolne obroty śrubą, o którą opiera się dźwignia gazu (ta, do której podłączona jest linka gazu).
  Ale podstawowe pytanie: czy woskowy siłownik przyspieszacza wtrysku i zwiększania wolnych obrotów zimnego silnika działa prawidłowo? (w tym roczniku jeszcze był zewnętrzny).