Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna opinia na temat gokarta ze zdjęcia

WRO-na 15 Kwi 2012 21:26 2858 4
  • #1 15 Kwi 2012 21:26
    WRO-na
    Poziom 7  

Witam
    Jestem tu nowy, ale motoryzacją interesuję się od dawna. Akurat zamieszkałem w Niemczech i potrzebuje opinii na temat gokarta który mam do kupienia. Przesyłam zdjęcia. Chciałbym się dowiedziec:
    - czy to jakaś niska półka w gokartach czy coś lepszego?
    - co to za hamulce?? bo nie widzę zbiorniczka na płyn...(?!)
    - czy jest całkiem kompletny?
    - ile jest wart??
    Będę wdzięczny za opinie ludzi znających się na rzeczy:)

pozdrawiam
    WRO-na

0 4
  • #2 15 Kwi 2012 23:49
    kamil_Ziomek
    Poziom 19  

Wygląda na kompletny. Hamulce są tarczowe hydrauliczne. Na prze ostatnim zdjęciu są pompki hamulcowe które od razu robią za zbiorniczki bo układ jest bardzo mały.
    Sądząc po tych hamulcach i siniku to raczej coś lepszego. Silnik chyba 125 cm3 gaźnik sterowany za pomocy tarczy (zapomniałem jak to się zwało) moc silnika około 35kM jeśli to 125. Chłodzony cieczą . Układ kierowniczy też wygląda na lepszy.
    Co do wartości to nie mam pojęcia bo nigdy na ceny nie patrzyłem ale myślę że cena nowego jest pewnie z 15-20 tyś. (po tym co mamy na allegro z prawie 6 tyś)

0
  • #3 16 Kwi 2012 00:17
    marcpol
    Poziom 20  

kamil_Ziomek napisał:
    Silnik chyba 125 cm3 gaźnik sterowany za pomocy tarczy (zapomniałem jak to się zwało)

Stawidło.

Konstrukcja tego pojazdu jest bardzo ciekawa, zauważyłem nawet możliwość regulacji rozdziału siły hamowania przód/tył, widać ingerencję użytkownika w silnik - czerwony silikon, ale więcej informacji proszę szukać na specjalistycznych forach zajmujących się kartingiem, a także należy zwrócić uwagę na stan tego egzemplarza.

0
  • #4 17 Kwi 2012 20:56
    WRO-na
    Poziom 7  

Ok dziękuję!
    Pomogliście mi zwłaszcza z hamulcami. A jak je odpowietrzyc? Bawiłem się trochę nimi, ale nic nie wydumałem.

Mam jeszcze jeden problem. Nie ma iskry. Sprawdzałem na świeci u na mierniku. Przesyłem zdjęcia cewki zapłonowej. Jeśli ktoś się orientuje czy często się psują i gdzie można taką kupic? To będę wdzięczny.
    pozdrowienia
    Wro-na

Potrzebna opinia na temat gokarta ze zdjęcia Potrzebna opinia na temat gokarta ze zdjęcia

0
  • #5 12 Lip 2012 10:55
    kamil_Ziomek
    Poziom 19  

Te śrubki ze sprężynkami przy zacisku to chyba odpowietrzniki. A robi się to tak jak w aucie więc nie będę pisał bo łatwo znaleźć.

Co do zapłonu to sprawdź opór cewek

0