Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 440 emulator AEB 430 czy konieczny

16 Kwi 2012 00:24 2560 2
  • Poziom 25  
    Witam.

Kupiłem niedawno Volvo 440 1.8 monowtrysk z oznaczeniem silnika (B18U 103) i jako że paliwo jest z dnia na dzień coraz droższe, postanowiłem jako prawdopodobnie ostatni właściciel auto zagazować. Pojechałem więc do gazownika we Wrocławiu i na wstępie otrzymałem wiadomość, że do tego auta jest konieczny specjalny emulator AEB 430 który po jakimś czasie okazało się jest niemożliwy do zdobycia. Volvo 440 emulator AEB 430 czy konieczny .Natępną informacją było że są zamienniki Polskie, ale niestety po jakimś czasie psują się.
    Przeszukałem dopiero pół internetu i dowiedziałem się o świecących kontrolkach lambda i o tym że auto czasem gaśnie nie wiadomo dlaczego. Nic konkretnego. Znalałem też temat emulatora "EMULATOR RENIX full". Tymczasem jutro idę po zwrot zaliczki od gazownika który nie chce się podjąć operacji zamontowania lpg.

Pytania zasadnicze:
    1. Czy ktoś ma do sprzedania taki emulator sprawny?
    2. Czy jest możliwość obejść działanie tego emulatora jakimś sposobem, bo to jakby nie patrzeć urządzenie elektryczne które postępuje wg jakiegoś schematu.
    3. Czy ktoś używa do tego samochodu (lub Volvo 460)z silnikiem 1,8 litra instalacji gazowej i też miał ten problem?
    4. Pytanie ogólne: co robić? Bo szkoda mi jeździć na benzynie, autko jest fajne a silnik b. zdrowy. Każda sensowna odpowiedź jest mile widziana.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Możesz zastosować emulator RENIX L.I. kod 06LB00001092 w sieci CZAKRAMU dystrybutora instalacji BRC.Ten emulator stosuje firma do tego modelu w/g firmowych schematów.
  • Poziom 25  
    Po nitce do kłębka, przeszukałem zakłady montujące BRC jak kolega wyżej zasugerował, znalazłem warsztat na Krakowskiej we Wrocławiu i jestem umówiony na czwartek, także jak najbardziej dziękuję.

EDIT:

Po powrocie z warsztatu montującego gaz: Jestem trochę zaskoczony, bo zamiast wsponianego wyżej zamiennika od BRC, nie wiem skąd gazownik znalazł ten AEB 430 który mam już wmontowany i wszystko w miarę jeździ (w miarę gdyż sonda lambda może być już zużyta i pokazuje zły odczyt, przez co wolne obroty są nierównomierne, jak to wspomniał mechanik "cyrki"). Podobno takie emulatory są jeszcze dla niego gdzieś dostępne, może ma dostęp do jakichś używanych.

Na razie tyle, sprawa rozwiązała się, więc zamykam.