Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C - LPG szarpie na wolnych obrotach

kanieś 15 Kwi 2012 22:53 4372 6
  • #1 15 Kwi 2012 22:53
    kanieś
    Poziom 1  

witam. mam podobny problem z instalacją gazową a mianowicie w corsie c z silnikiem 1.0 z 2004r. na benzynie wszystko jest ok a na gazie na wolnych obrotach strasznie nie równo mi chodzi tak jakby na dwoch cylindrach tylko. czesto gaśnie.. równiez podczas jazdy kilka razy pojawiła mi sie kontrolka z "silniczkiem" coś chyba od emisji spalin. przed zapaleniem nie gasnie kontrolka błędów i przy przełączaniu na gaz podczas jazdy jest dość odczuwalne szarpnięcie. podłączenie do komputera wskazuje na błędy na zapłonie.. wymieniłem swiecę cewkę i dalej jest to samo.
    pozdro

0 6
  • #2 16 Kwi 2012 09:33
    driver19810219
    Poziom 15  

Witam najczestrza przyczyna szarpniec przy przelaczaniu na gaz sa za długie wężyki od wtryskiwaczy do kolektora. Podjedz gdzies na warsztat gdzie montują instalacje i niech ktos zerknie czy nie sa za długie

0
  • #3 16 Kwi 2012 14:38
    sebap
    Poziom 40  

driver19810219 napisał:
    Witam najczestrza przyczyna szarpniec przy przelaczaniu na gaz sa za długie wężyki od wtryskiwaczy do kolektora. Podjedz gdzies na warsztat gdzie montują instalacje i niech ktos zerknie czy nie sa za długie

Skąd te rewelacje? Jaką długość, wg. ciebie, powinien mieć wężyk od wtrysku do kolektora?
    Bardziej zwróciłbym uwagę na to, czy wtryskiwacze nie są zabrudzone.

0
  • #4 17 Kwi 2012 08:45
    kmielczarek
    Poziom 14  

No proszę koledzy się wymądrzyli nawet nie pytając jaka i której generacji to instalacja hehe. Do założyciela wątku, jaką instalację posiadasz bo nie będziemy wróżyć w fusów

0
  • #5 17 Kwi 2012 22:39
    driver19810219
    Poziom 15  

kolego nie mądrzyli się ja założyłem z góry 1.0 l silnik z 2004, bo ja bym do tego nie założył venturi. kolego im krótszy wężyk tym lepiej. Dlaczego nie montują wtryskiwaczy benzynowych na końcu kolektora tylko jak najbliżej głowicy, a nawet do komory spalania bezpośrednio. na krótszych wężykach ma szybszy czas dotarcia do kolektora. Oczywiście można skorygować czasy ale po co jak można mieć zrobione dobrze. nie zmienia to faktu że założyciel tematu nie pisze co dalej :)

0
  • #6 20 Kwi 2012 04:11
    kmielczarek
    Poziom 14  

yhm z góry założyłeś, może Ty byś nie założył, ale nie takie cuda już widziałem, a fakt, założyciel tematu zamilkł

Pozdro

0
  • #7 15 Maj 2012 12:26
    informatyk26
    Poziom 1  

koledzy zwłaszcza ci z Krakowa, mam taki sam problem jak ten początkowy temat Opel corsa silnik 1.0 l z 2005 instalacja Koltec. byłem Fugazi nie chcą z nim nic robic odsyłają do Węgrzców ale nie polecają? to gdzie jeszcze szukać pomocy. Moze jakiś sprawdzony mechanik. błagam o pomoc bo auto mi potrzebne. pozdro

0