Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 300E7A - jak dbać o akumulator (bluetooth, wyłączać?)

sylvia_doll 25 Apr 2012 09:10 5753 37
    arko71
    Level 25  
    sylvia_doll wrote:

PS
    mimo, że pracuję już na baterii, znowu przy ponownym uruchamianiu systemu wyskakuje mi komunikat recovery, czy robić kopię zapasową dysku. zrobiłam tylko kopię bezpieczeństwa oprogramowania systemowego ;)

Jest to tylko komunikat "gratisowego" oprogramowania dołączonego przez Samsunga i nie ma nic wspólnego z baterią.
    sylvia_doll
    Level 9  
    Bródka wrote:
    Ogólnie każda bateria jest zabezpieczona przed przeładowaniem bo przeładowana bateria jest niebezpieczna
    Co do komunikatu "nie ładuje" to dzieki niemu nie jest liczony cykl ładowania ale w innym laptopie bateria może sie doładowywać ale cykl byl liczony np przy ładowaniu np od 80% pojemności

Nie mogę jeszcze u siebie na windowsie 7 znaleźć tego wspomnianego przez Ciebie poziomu zużycia.

Dziękuję wszystkim, bardzo mi pomogliście rozjaśnić całą sytuację :)
    Bródka

Level 42  
    sylvia_doll wrote:
    Nie mogę jeszcze u siebie na windowsie 7 znaleźć tego wspomnianego przez Ciebie poziomu zużycia.

Bo sam windows tego nie podaje użyj programu typu batterymon, aida64, siw
    tzok
    Moderator of Cars
    Generalnie poza laptopami Toshiby wszystkie z którymi miałem do czynienia nie ładowały baterii jeśli maiła więcej niż 95-98% naładowania.

Pomijana jest tu jedna ważna kwestia - bateria bardzo często jest elementem konstrukcji laptopa poprawiającym jego sztywność i jej brak, w trakcie przenoszenia laptopa, może owocować nadmiernymi odkształceniami obudowy i płyty głównej, co z kolei może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Jeśli laptop będzie używany wyłącznie przy zasilaniu sieciowym to bateria będzie doładowywana sporadycznie i takie ładowanie nie jest traktowane jako pełny cykl pracy. Warto jednak raz na 2-4 tygodnie popracować na baterii do jej rozładowania i od razu ją naładować.

Jeśli tak boisz się o oryginalną baterię rozwiązaniem może być zakup najtańszego zamiennika za 150-200zł i używanie go na co dzień.
    sylvia_doll
    Level 9  
    tzok wrote:
    Generalnie poza laptopami Toshiby wszystkie z którymi miałem do czynienia nie ładowały baterii jeśli maiła więcej niż 95-98% naładowania.

Pomijana jest tu jedna ważna kwestia - bateria bardzo często jest elementem konstrukcji laptopa poprawiającym jego sztywność i jej brak, w trakcie przenoszenia laptopa, może owocować nadmiernymi odkształceniami obudowy i płyty głównej, co z kolei może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Jeśli laptop będzie używany wyłącznie przy zasilaniu sieciowym to bateria będzie doładowywana sporadycznie i takie ładowanie nie jest traktowane jako pełny cykl pracy. Warto jednak raz na 2-4 tygodnie popracować na baterii do jej rozładowania i od razu ją naładować.

Jeśli tak boisz się o oryginalną baterię rozwiązaniem może być zakup najtańszego zamiennika za 150-200zł i używanie go na co dzień.

Będę rozładowywać do oporu raz na miesiąc i pracować zazwyczaj tak jak Helmud mi radził. Na razie na zamienniki sobie nie pozwolę. A czy nie oryginalne elementy to dobre wyjście też nie wiem, niby takie zamienniki mogą być niebezpieczne dla laptopa, tak słyszałam bodajże :idea:

I jeszcze odnosząc się do postu Endrju111, hmmm.. zastanawiająca ta niewielka różnica wydajności między Twoim a brata laptopem - przy zupełnie innym używaniu laptopów! Nie wiem, może po prostu mniej korzystasz ze sprzętu :) A miałeś do czynienia z tym modelem samsunga który posiadam?

EDIT.
    Zastanawiam się nad zakupem podkładki chłodzącej skoro częściej będzie włożona bateria + zasilacz niż praca na samym zasilaczu. Często mam lapka na kolanach albo na łóżku i kładę zazwyczaj pod spód książkę by był dość dobry obieg powietrza. Czy podkładki to lepszy pomysł?

Btw, wczoraj pracowałam na samym zasilaczu i mama niechcący wyciągnęła kabel gdy laptop był normalnie uruchomiony - przeraziłam się, dosłownie PRZERAZIŁAM że będą problemy a tu włączyłam go i normalnie działa wszystko - nawet pamięć cache czyli wszystko co było otwarte w oknach Mozilli zostało zapamiętane i ponownie odtworzone automatycznie... :P
    sylvia_doll
    Level 9  
    Od roku staram sie dbac o baterie i chyba calkiem nieze sprawdza sie jazda na zasilaczu sieciowym z wyciagnieta bateria ( co dwa tyg rozladowywuje ja maksymalnie i przechowuje naladowana do 45-55% )

Dostalam dzis od systemu informacje :
    "Zywotnosc baterii mozna przedliuzyc poprzez korzystanie z adptera pradu zmiennego z przedluzaczem zywotnosci baterii. Czy chcesz teraz przenisc to ustawienie?" -> Klikac OK czy ANULUJ?
    iamtheone
    Level 26  
    Ja zawsze naciskam anuluj, gdy takie okienko mi się pojawia (też mam Samsunga).
    maniek6600
    Level 21  
    Ja tam na moim acerze sprzęt 4 letni od zawsze pracuję z wyciągniętą baterią....Od 4 lat bateria trzyma 1 h i 10 minut. A co do zaników zasilania.Nie zdarza się to tak jak parę lat temu.A parę lat temu większosc z nas posiadała komputery stacjonarne które nie miały baterii i rzadko zdarzało się aby się system wysypał.... Więc bez przesady koledzy.....A druga rzecz laptop się grzeje ,a w każdej instrukcji jest napisane aby trzymać baterię z dala od zródeł ciepła...A każdy laptop się grzeję tylko jeden ma procesor daleko od baterii,drugi bliżej.... Kolega ma samsunga.Kupowaliśmy w jednym czasie.Jemu bateria trzyma 5 minut u mnie ponad godzinę dłużej...