Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo XC90 T6 niedziałająca dmuchawa

szym 16 Apr 2012 10:38 5562 7
IGE-XAO
    szym
    Level 10  
    Witam mam problem z niedziałającą dmuchawą w volvo xc90 T6 2.9 bi turbo 2003r , problemem nie jest sama dmuchawa która się nie włącza tylko sterowanie całym nadmuchem , nie działają klapy zmieniające nadmuch zarówno te które kierują kierunek powietrza jak i te od ciepłego i zimnego powietrza sam panel jest okej przynajmniej tak uważam bo po podpięciu innego panelu jest taki sam efekt . Jeśli ktoś posiadał by schemat elektryczny nadmuchu w tym aucie był bym bardzo wdzięczny , dodam że sprawdzałem silniki sterujące klapami i nie dochodzi do nich żaden prąd a na innym panelu sterowania jest ten sam problem więc domyślam się że sprawa leży gdzieś indziej sterownik nadmuchu jest więc pewnie gdzieś indziej nie w samym panelu sterowania . Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    szym
    Level 10  
    Tak dochodzi, dmuchawę można normalnie włączać, zwiększać i zmniejszać prędkość. Przyciskami też niby można sterować kierunkiem nadmuchu diody na przyciskach zapalają się ale silniki nie reagują tak samo temperatura z jednej strony dmucha ciepłe z drugiej zimne powietrze, bo tak ustawiły się silniki i nie da się tego zmienić

3.1.13 - Popraw pisownię, lub temat trafi do kosza. [MS]
    carot
    Level 26  
    Zobacz, czy do silników dochodzi napięcie.
    zwir0
    Level 9  
    Pierwsze primo - zrób to co napisał carot, drugie primo - w jakich okolicznościach przestał działać sam nawiew? Rozumiem że bezpiecznik sprawdzony w pierwszej linii
    szym
    Level 10  
    Tak jak napisałem na początku do silników nie dochodzi napięcie , a gdzie szukać dalej na razie nie wiem ponieważ wszystkie przewody do silników wychodzą z panelu sterowania który domyślam się że jest okej . Bezpiecznik również sprawdzony a w jakich okolicznościach przestało działać niestety nie mam możliwości dowiedzenia się
    carot
    Level 26  
    Sprawdziłeś, nawet żarówka, czy przewody do silników są dobre? Nie wspominam nawet o tak prozaicznych rzeczach, jak masa itd.
    szym
    Level 10  
    tak tak sprawdzałem nic nie dochodzi reszta pierdół też sprawdzona