Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bramofon Eura/Orno SD720D6 do wideodomofonu R19S (zamiast SD880D6) - prośba

luksoft 16 Kwi 2012 11:59 642 0
 • #1 16 Kwi 2012 11:59
  luksoft
  Poziom 6  

  Witam

  Posiadam w domu wideodomofon, prawdopodobnie Orno lub Eura SD880D6. Jest to urządzenie cyfrowe, na 4 przewodach (VCC, GND, audio, video). Unifon to prawdopodobnie model R19S (wygląda identycznie - można znaleźć w google/images).

  Mam problem z bramofonem. Zepsuł się mikrostyk, który udało mi się wymienić. Na skutek niewprawnego lutowania poza domem/upadku lub zbiegu okoliczności, po zmontowaniu całości przesał działać obraz (co nie ma specjalnie znaczenia, bo kamera jest umiejscowiona tak, że nic sensownego nie widać) i niestety głośnik po stronie bramofonu (coś słychać, ale głos jest mocno przytłumiony, lekko charczący). Próbuję jeszcze dojść do przyczyny, ale jako opcja pojawiła się wymiana bramofonu na jakiś z zestawu domofonowego (np. SD720d6). Tylko, niestety SD720d6 działa na 2 przewodach oznaczonych R1 i R2, co kompletnie nic nie mówi... Gdyby to było VCC, GND, audio, sprawa byłaby dość prosta. Czy w takim wypadku da się to jakoś rozsądnie połączyć?

  I jeszcze pytanie dodatkowe - jak z zewnątrz najłatwiej wykryć informację o naciśnięciu dzwonka w bramofonie? Informacja byłaby cenna dla instalacji inteligentnego domu. Idelanie byłoby móc jeszcze odtworzyć jakiś dźwięk przez bramofon.

  Jeżeli nie da się połączyć powyższego zestawu, to jaki domofon wybrać, który działałby na 4 żyłach (plus 2 na rygiel), umożliwiałby łatwe wykrycie sygnału dzwonienia i ewentualnie odtworzenie/zapisanie jakieś próbki głosu.

  Wiem, że to dużo tematów jak na jeden post.

  =====
  Edit:
  Głos jednak nie jest charczący, wygląda na to, jakby mu brakowało wzmocnienia. Podpiąłem też głośniczek pod radio (do wyjścia słuchawkowego) i po podgłoszeniu na max słychać dość dobrze (głośniczek jest 8-omowy).

  Może komuś, kto bawił się zestawem SD720, od którego bramofon chcę użyć coś powiedzą napięcia - VCC to 12V, audio około 6V, a jak się naciśnie dzwonek spada blisko 0.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME